Kytica pre mamu nemusí byť iba živá

6. marca 2017

Kytica pre mamu nemusí byť iba živá
6. marca 2017 Veronika Heckova

Sú dni, ktoré spájajú ľudí na celom svete. Bez ohľadu na zvyky, okolnosti či kultúru. Dni, v ktoré sa zastavíme a uvedomíme si, že napriek všetkým starostiam sú vždy v našom živote veci, za ktoré môžeme byť vďační. Veci, ktoré sa nemerajú veľkosťou ani cenou a ktoré často neprávom vnímame ako samozrejmosť – to, že máme okolo seba ľudí, ktorí nás milujú. A medzi nimi všetkými má každý z nás jedného výnimočného človeka – svoju mamu. Kytica pre mamu vyjadrí lásku aj vďaku.

Každý rok je 2. májová nedeľa venovaná práve jej. Im – všetkým mamám. Ženám, ktoré nám dali život, ktoré nás vychovali a vždy sa o nás starali. Báli sa vtedy, keď sme sa báli my, a tešili sa spolu s nami, keď sme dosahovali úspechy. Slovo mama je jedno z prvých, ktoré sa naučíme vyslovovať. Je krátke a jednoduché, no ako rastieme, napĺňa sa tisíckami krásnych spomienok. Mama je niekto, kto nás vždy pochopí a odpustí nám aj tie najväčšie chyby. Niekto, ku komu sa môžeme kedykoľvek vrátiť s istotou, že nás pohladí. Niekto, kto oveľa viac dáva ako prijíma. Jednoducho niekto, kto si zaslúži, aby sme jeho obrovskú lásku opätovali.

V zhone všedných dní na to často zabúdame, no v máji si ľudia na celom svete pripomínajú, že mamy nie sú samozrejmosťou. Že sú výnimočné. A že by sme im svoju vďaku nemali zabúdať dávať najavo.

Deň matiek nie je o drahých darčekoch, ale o láske.

Na obrázky, ktoré deti nakreslia pre mamu, ony samy po rokoch zabudnú, no mamy si ich často opatrujú po celý život ako tie najväčšie poklady. Nie preto, že by v nich videli zárodky umeleckých diel, ale preto, že keď ich deti kreslili, dávali najavo svoju lásku, to, že chceli pre svoju mamu niečo urobiť. A čo hovorí o našej láske k iným viac ako naše úsilie a čas, ktorý im venujeme? Väčšina z nás keď vyrastie, zistí, že na kreslenie obrázkov už nemá talent. A na to, aby sme pre svoju mamu vlastnoručne vypestovali kvety, často nemáme čas ani priestory.

Preto sme pre vás pripravili návod, ako mame vyrobiť kyticu, ktorá nezvädne a navyše je aj praktická.

Budete potrebovať: farebný krepový papier, lepiacu pásku, nožnice, slamky (najlepšie jumbo), krátke farbičky alebo popisovače, ozdobný kvetináč alebo špagát. sevt-kytica

Postup:

    1. Najprv vyrobte lupene. Z konca krepového papiera vystrihnite pásiky široké 4 cm a dlhé asi 15 cm.
    2. Lupeň preložte na polovicu, dvakrát zatočte a stlačte dovnútra. Prstami ho zapracujte tak, aby bol okraj čo najoblejší. Na druhom konci zatočte konce do špicata, aby sa lupeň nerozpadol.
    3. Zo zeleného krepového papiera nastrihajte dlhé pásiky široké približne 10 cm.
    4. Vnútornú časť vyrobíte z popisovača, slamky a lepiacej pásky.
    5. Na vyrobené stonky pomocou lepiacej pásky pripevnite lupene tak, aby kúsok popisovača trčal. Na jeden kvet stačí asi 5 lupienkov.
    6. Kúskom zeleného krepového papiera zakryte polepenú časť lupienkov.
    7. Dlhý zelený pás pripevnite lepiacou páskou a obtáčajte ho až po kvet. Na konci ho zahnite a prilepte o stred slamky tak, aby list držal.
    8. Kyticu môžete upevniť špagátom (prírodným, farebným či okrasným) alebo ju vložte do okrasného kvetináča, do ktorého pridáte trocha krepového papiera, aby v ňom tulipány pekne držali.
    9. Vaša mama tak dostane nielen ručne vyrobenú kyticu, peknú škatuľu či košík, ale (v naozaj originálnom balení) aj súpravu farebných popisovačov či farbičiek, ktoré nájde poschovávané v kvetoch. No a hlavne od vás dostane to najkrajšie – vašu pozornosť a lásku.

     Produkty použité na výrobu nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo v eshope www.sevtprerodinu.sk.

     Komentáre (0)

     Komentovať článok

     Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

     *