Kreslenie je cesta, ktorá vás zavedie do nového sveta…

10. januára 2016

Kreslenie je cesta, ktorá vás zavedie do nového sveta…
10. januára 2016 ŠEVT a.s.

…sveta bez hraníc, kde je všetko možné. Ľudia si kreslia pre zábavu, osobné naplnenie, upokojenie… Nech je dôvod akýkoľvek, kreslenie má vždy svoje výhody.

Kreslenie je forma komunikácie

Kreslenie je jednou z najčastejších foriem komunikácie a niekedy aj najľahším spôsobom komunikácie. S kreslením začali už naši predkovia v jaskyniach. Ľudia nemusia byť úžasní umelci. Niekedy je jednoducho náročné vyjadriť sa slovami a práve kreslenie umožňuje vyjadriť sa bez nich. Vaše deti tiež komunikujú prostredníctvom svojich malých umeleckých diel – lebo aj čmáranice sú umelecké diela. Áno, často to robia len pre zábavu, ale je to aj forma komunikácie s vami, okolím, ale predovšetkým so samými sebou.

3 veci v živote, s ktorými vám pomôže kreativita.

Už ste sa niekedy kreslenieskúšali zamerať na niečo tak silno, že ste jednoducho nemohli myslieť na nič iné? To je práve to, čo vám kreslenie pomáha robiť. Musíte sa sústrediť na to, čo vytvárate, a na chvíľu zabudnete na svoje problémy. Pomôže vám zbaviť sa stresu a aspoň dočasne si vyčistiť hlavu. Vďaka tomu budete myslieť jasnejšie, pozitívnejšie a s nadhľadom zanalyzujete situáciu.

Papier a ceruzky môžete mať vždy poruke a zabaviť sa s nimi či už doma, v prírode, pri čakaní na autobus, v lietadle, alebo na nudnej porade. Stačí pár farbičiek a viete si vytvoriť celé farebné spektrum.

Farby a kreslenie:

  • rozvíjajú fantáziu,
  • upokojujú,
  • rozvíjajú motoriku,
  • môžeme nimi vyjadriť svoje pocity a dokážu zlepšiť náladu,
  • kreslenie nás robí sebaistejšími,
  • pri kreslení naša myseľ premýšľa o nových spôsoboch a náhľadoch na svet,
  • kresby sú oveľa lepšie ako slová,
  • kreslenie pomáha vytvárať lepšie nápady – čím viac kreslíte, tým viac nápadov vzniká.

Či už kreslíte podľa vlastných nápadov, podľa predlohy alebo sa chystáte vyfarbovať omaľovánky, základom je vybrať si správne farbičky – ceruzky, voskovky, fixky.

Môžete si vyberať aj podľa toho, či ste pravák alebo ľavák, máme farbičky špeciálne pre malé rúčky, voskovky, ktoré vás nezašpinia, obojstranné fixky atď.

Z čoho si u nás môžete vybrať:

ks0384 kreslenie

Pozrite si náš e-shop a nechajte sa inšpirovať. Ak stále váhate a neviete si vybrať, navštívte jeden z našich kamenných obchodov a naši zamestnanci vám radi poradia. Potreby na kreslenie môžu byť aj zaujímavým darčekom.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*