Kreatívna mozaika nielen pre deti

4. februára 2016

Kreatívna mozaika nielen pre deti
4. februára 2016 ŠEVT a.s.

Skúste si predstaviť, že je sychravý zimný večer. Za oknom vidno iba zahmlené svetlá pouličných lámp. 7s5791Vy sedíte doma v teple za stolom, vedľa seba šálka čaju a v pozadí príjemná hudba.
Postupne k sebe ukladáte jeden malý štvorcový kamienok za druhým. Sústredíte sa iba na to, aby každý z nich bol práve na tom mieste, kde má byť, aby farby ladili a aby ste sa mohli s odstupom času aj vzdialenosti pozrieť na nádherný, harmonický obraz. Tak vzniká mozaika.

Výsledok tejto vašej systematickej práce je, na rozdiel od mnohých iných, hmatateľný, a dokonca sa dá nazvať krásnym. Celok tvorený maličkými časťami.

Kamienok ku kamienku a vaša mozaika je na svete

Určite ste sa už dovtípili, o čom píšeme. Mozaika – obraz poskladaný z maličkých štvorčekov. Ak ste už vyčerpaní z bežných každodenných starostí a potrebujete oddych, túžite aspoň na chvíľku uniknúť z tohto kolotoča, skladanie mozaiky je pre vás to pravé. Pri tejto činnosti človek svoje starosti a problémy jednoducho hodí za hlavu a sústredí sa iba na prítomný moment, kamienok vedľa kamienku…

7s57566 mozaikaUvažujete, že podobný oddych by vám určite prospel, však? Možno vás začínajú trápiť pochybnosti. Veď ste mozaiku ešte nikdy neskladali, v túto chvíľu nemáte žiadnu predstavu o tom, ako by mal váš obraz vyzerať, alebo sa obávate, že nie ste dostatočne kreatívni. Vaša mozaika nemusí byť nutne dokonalá, ako tie na stenách v starobylých chrámoch. Váš prvý pokus ani nemusí byť práve veľký obraz.

Môžete si vyrobiť menšiu dekoráciu na spestrenie svojho domova. Vyzdobte si mozaikovými kamienkami rámik na rodinnú fotografiu, zrkadielko, kvetináč… Na obavy z nedostatočnej kreativity tiež zabudnite. Múza sa určite dostaví hneď, ako na svojom stole uvidíte pestrofarebné kamienky.

mozaika

 

Tvorba mozaiky je tiež výborným tipom na program s vašimi ratolesťami. Čo tak pracovať na niečom spolu a vytvoriť si krásnu dekoráciu pre svoj domov využitím spoločných nápadov? Pri takejto kreatívnej činnosti si nielen oddýchnete, ale sa aj zabavíte a posilníte vaše vzájomné vzťahy.

Už viete, ako budete tráviť dnešný večer?

 

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*