Každý rok pre vás pripravujeme nové motívy zošitov a pracujeme na tom, aby si zošity udržali svoju kvalitu a vydržali vám čo najdlhšie. Naše zošity formátu A4 sa vám určite nerozpadnú, pretože sú šité spinkou na troch miestach a obálka je vyrobená z tvrdého papiera. Na niektorých motívoch je aplikovaný parciálny UV lak, ktorý sa používa na efektné zvýraznenie nápisov či obrázkov a pôsobí aj ako jednoduchý ochranný prvok. UV lak obzvlášť vyniká na zošitoch, ktoré majú obálku so zamatovým povrchom. Okrem toho sa na zošity používa laminácia, ktorá okrem estetickej funkcie plní aj ochrannú funkciu. Čo sa týka samotných motívov, v ponuke nájdete zošity s obrázkami športovcov, zvieratiek, rôznych kreslených postavičiek, amerických miest, s ľudovým či ovocným motívom, zošity v army štýle, jednofarebné zošity alebo bláznivo abstraktné. Vnútro zošitov je čisté, linajkové alebo štvorčekové. Zošity majú rôzny počet listov (od 10 až po 80).

Čím sú ešte naše zošity výnimočné?

 • majú bohatý plnofarebný obal
 • dostať ich kúpiť v rôznych formátoch (A6, A5, A4)
 • majú krásne snehobiele strany
 • liniatúra je v čistej modrej farbe
 • sú k dispozícii s rôznymi druhmi povrchov (lesklé, matné atď.)
 • obsahujú miesto na meno a predmet
 • majú predtlačené povinné okraje
 • pre prvý stupeň máme aj zošit s pomocnou linajkou
 • na zadnej strane zošita nájdete aj objednávacie číslo, podľa ktorého si viete objednať konkrétny zošiť v e-shope alebo vám ho v predajni rýchlejšie vyhľadajú a zistia aktuálny počet kusov dostupný v celej predajnej sieti
 • na vnútornej strane obálky je umiestnený QR kód, ktorý vám umožní načítať celú aktuálnu ponuku zošitov
 • sú vyrobené na Slovensku

Záhadné kódovanie

Ako sa dozviete formát, liniatúru a počet listov konkrétneho zošita? Tejto téme sme venovali samostatný článok „Zošity a záhada ich kódovania – ako si vybrať“, ktorý nájdete TU.

Zošity na trénovanie písania

Novinkou školskej sezóny 2017/2018 sú zošity s dvoma pomocnými linajkami, ktoré sú primárne určené pre prvý stupeň. Dajú sa však využiť aj na domáce trénovanie písania prvých písmeniek. Sevt Krasne Zosity1

Exkluzívne zošity s jedinečným dizajnom Gorjuss

Sevt Krasne ZosityAk hľadáte verného a zároveň nevšedného pomocníka na zapisovanie svojich poznámok, úloh či tajomstiev, máme pre vás exkluzívne zošity s jedinečným dizajnom Gorjuss. Nežné, krehké, mnohokrát až rozprávkové dievčenské bytosti, ktoré tvoria hlavný motív, sa vám nikdy nezunujú. Nevšedné dievčatko stvorené umelkyňou Suzanne Woolcott zo Škótska si podmanilo srdcia mnohých žien i slečien. Trblietavé doplnky na povrchu zošita a potlačené vnútorné strany z neho robia doslova malé umelecké dielo. Zošity obsahujú štyri strany navyše – dve predné sú s menovkou, prehľadom aktuálnej kolekcie zošitov Gorjuss a jednou gorjusskou na vymaľovanie, dve zadné obsahujú rozvrh hodín a ďalšie gorjussky na vymaľovanie. Súčasťou do detailu prepracovanej kvality sú aj zaoblené rohy. V ponuke nájdete formáty A4 a A5 s linajkami.

 

Náš tip:

Záznamová kniha Gorjuss s tvrdými doskami je použiteľná z oboch strán – zo strany „notes“ sa dostanete do linajkovej časti knihy, zo strany „cals“ do štvorčekovej časti, v strede záznamovej knihy je štvorstrana so skúškovým kalendárom. Na každej strane dosiek sa nachádza jedno dievča z kolekcie Gorjuss. Dosky sú matne polaminované, atraktívnosť dizajnu podčiarkujú trblietavé doplnky. Vnútorné listy sú vyrobené z bezdrevného papiera krémovej farby s plošnou hmotnosťou 80 g/m². Všetky strany sú zhora i zdola dekorované decentným ornamentom. Všetko spolu dodáva záznamovej knihe jedinečný vzhľad. Kniha obsahuje dve strany navyše, obe s predtlačenou menovkou. Na vnútorných stranách dosiek nájdu fanúšičky tohto dizajnu malú Gorjuss kolekciu a rozvrh hodín. Formát knihy je A4, počet listov 128. Vďaka svojmu vyhotoveniu sa dá využiť na dva predmety či rozdeliť na 1. a 2. polrok.

Vyhľadávané zošity so zvieratkami

Obľúbené sú aj naše zošity so zvieratkami z bratislavskej zoo. Túto kolekciu pre vás nafotila speváčka a fotografka Misha. Zoo pridala mená a krátke popisy jednotlivých zvierat, a tak vznikli krásne obálky zošitov. Pre starších študentov sme na obálky použili fotky, ktoré Misha nafotila počas svojich pravidelných návštev USA. Pridali sme niekoľko inšpiratívnych textov a coolové zošity boli na svete.

Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevtprerodinu.sk.