Keď je vaše dieťa ľavák…

15. mája 2016

Keď je vaše dieťa ľavák…
15. mája 2016 ŠEVT a.s.

Stalo sa vám, že sedíte s dieťaťom pri večeri, dávate mu do pravej ruky lyžičku, ono si ju stále prehadzuje do ľavej? Alebo keď spolu kreslíte, drží ceruzku nepohodlne a po tom, čo ho ,,opravíte”, začne si ju zmätene prehadzovať z ruky do ruky? Ak áno, tak vám gratulujeme – vaše dieťa je ľavák pravdepodobne.

Ľaváci sú unikátni

Prečo gratulujeme? Pretože ľavák, to je unikátna osoba, ktorá má viac vyvinutú pravú hemisféru mozgu, ktorá je zodpovedná za kreativitu, priestorovú predstavivosť a analýzu, ale aj za vnímanie dotykov. Ľaváci tvoria iba asi 10 % populácie, no napriek tomu medzi nich patrí aj v minulosti patrilo veľa významných osobností, ako napríklad americký prezident Barack Obama, maliar Leonardo da Vinci, slávny huslista a skladateľ Niccolo Paganini, hudobník Paul McCartney či vedci Albert Einstein a Marie Curie.

Ľavák v minulosti a dnes

V minulosti boli ľaváci často odsudzovaní a preúčaní na pravákov, pretože spoločnosť nevedela akceptovať, že niekto môže byť odlišný a používať lepšie inú časť tela, ako väčšina. Dnes sa im však spoločnosť snaží pomôcť splniť všetky ich potreby a uľahčiť život tak, že veci, ktoré sú bežne prispôsobené na používanie pravou rukou, prispôsobuje aj na ľavú. Keďže kreativita sa u detí rozvíja najmä pri práci s papierom v mladšom veku, na pohodlné kreslenie, písanie alebo strihanie potrebujú ľaváci špeciálne pomôcky. Ak ste aj vy ľavák/ľaváčka, určite si veľmi dobre pamätáte, aké to bolo písať atramentovým perom, a že vaše písmo bolo nakoniec aj tak rozmazané, alebo že vás z dlhšieho držania ceruzky pobolievali prsty. Ľaváci mávajú s týmto oveľa väčší problém ako praváci, a preto by aj vášmu dieťaťu špeciálne písacie potreby výrazne uľahčili život.

Ako vybrať kvalitné pero pre dieťa?

Byť sám sebou

Navyše dieťa – ľavák sa bude vďaka nim cítiť komfortne vo chvíli, keď si uvedomí, že sa trochu odlišuje od ostatných detí. Pomôcky vyrobené špeciálne pre ľavákov dieťaťu ukážu, že byť sám sebou je skvelé, a že existujú ľudia, ktorí naňho myslia a tvoria mu veci priamo na mieru. Deti oveľa viac vnímajú detaily, a preto im takéto veci môžu pomôcť zvýšiť sebavedomie.

Prajeme vám veľa šťastia s objavovaním tých správnych pomôcok pre vášho ľaváka.

Nezabudnite navštíviť aj náš internetový obchod ŠEVT pre Rodinu, nájdete tam mnoho výrobkov nielen pre ľavákov.

 

 

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*