4 jednoduché a rýchle spôsoby ako ozdobiť veľkonočné vajíčka

3. apríla 2017

4 jednoduché a rýchle spôsoby ako ozdobiť veľkonočné vajíčka
3. apríla 2017 Jana Lauková

Veľká noc už klope na dvere a vy ešte stále nemáte žiadnu veľkonočnú výzdobu? Že nie ste žiaden umelec? To vôbec nevadí. S našimi jednoduchými postupmi vytvoríte pestrofarebné vajíčka za pár minút aj bez umeleckého nadania a výsledok bude pôsobivý.

sevt-velka noc0

Zlaté vajíčka

Jedným z najvýraznejších trendov v súčasnosti je prepájanie moderných prvkov s tradičnými. A také sú aj zlaté vajíčka, ktoré sú na jednej strane tradičnou veľkonočnou dekoráciou, ale na druhej strane sú veľmi nápadité a majú jedinečný vzhľad. Prineste si do vášho domu trochu nočnej oblohy.

Na výrobu budete potrebovať: vyfúknuté vajíčka, umeleckú lepiacu pásku na papier, zlatý sprej, práškové farby na vajíčka a nožnice. sevt-velka noc1

Postup:

 1. Podľa návodu si pripravte farebný kúpeľ pre vajíčka. Farebný prášok je potrebné zmiešať s troma decilitrami horúcej vody a dvoma lyžicami octu. Vajíčka kúpte vo vode približne 5 minút.
 2. Vajíčka nechajte dôkladne zaschnúť. Počas schnutia ich otočte dierkou dole, aby vytiekla aj prebytočná voda, ktorá sa dostala dovnútra počas farbenia.
 3. Z lepiacej pásky vystrihnite srdiečka alebo iné tvary. Môžu to byť aj kolieska alebo prúžky. Tvary nalepte na zafarbené vajíčka.
 4. Nakoniec vajíčka nasprejujte zlatým sprejom a nechajte dôkladne uschnúť. Po zaschnutí odstráňte lepiacu pásku.

Veselé bodkované vajíčka

Výroba takýchto vajíčok je veľmi rýchla a dokážu ich vyrobiť aj vaše deti. Vajíčka majú jednoduchý a veselý vzhľad, ktorý prinesie do vášho domu množstvo farieb a vám dobrú náladu.

Na výrobu budete potrebovať: vyfúknuté vajíčka, akrylové farby, tavnú pištoľ (alebo lepidlo), štetce, farebný papier, nožnice, kancelársku dierkovačku a drevené špajdle.

sevt-velka noc6

Postup:

 1. Vajíčka si nastoknite na drevenú špajdľu, aby sa vám dobre natierali. Špajdľu môžete zapichnúť napríklad do kvetináča a  pri maľovaní budete mať obe ruky voľné.
 2. Vajíčka dôkladne natrite akrylovou farbou. Pri bledších farbách budete musieť urobiť aj viac náterov. Pred každým novým náterom nechajte ten predchádzajúci dobre zaschnúť.
 3.  Z farebného papiera si dierkovačkou povykrajujte malé kolieska.
 4.  Kolieska nalepte na vajíčko tavnou pištoľou alebo lepidlom.

  sevt-velka noc11

Vajíčka na ľudovú nôtu

Ak máte radi prírodné materiály, budú tieto vajíčka ako stvorené pre váš domov. Základ tvorí špagát a ostatné dekorácie sú na vašej fantázii a kreativite. Napríklad s čipkou či stužkou budú vajíčka pôsobiť aj veľmi romanticky.

Na výrobu budete potrebovať: vyfúknuté vajíčka, lepidlo, tavnú pištoľ, hnedý špagát a rôzne dekorácie (umelé kvietky, koráliky, stužky). sevt-velka noc12

Postup:

 1. Vyfúknuté vajíčko potrite lepidlom a začnite omotávať špagátom. Špagát dôkladne pritláčajte a snažte sa nerobiť medzery medzi radmi.
 2. Pomocou tavnej pištole prilepte po obvode stužku a mašličku.
 3. Na záver prilepte umelé kvety. Môžete použiť aj prírodný materiál, ako napríklad kúsok trávy, sušené kvety alebo konáriky.

  sevt-velka noc15

Fixková fantázia

Biele vajíčka sú ako nepopísané plátno. Môžete na ne namaľovať čokoľvek a výsledok bude pôsobivý. Ľudskému oku sa prirodzene páči kontrast, a tak za pomoci bieleho vyfúknutého vajíčka a permanentnej fixky ľahko vytvoríte nádherné umelecké dielo. Dospelí môžu skúsiť namaľovať napríklad antistresové mandaly alebo rôzne ľudové motívy.

Na výrobu budete potrebovať: biele vyfúknuté vajíčka a farebné permanentné fixky s úzkou špičkou.

sevt-velka noc16

Postup:

 1. Vyhľadajte si motív, ktorý sa vám páči. Inšpiráciu môžete nájsť v každodennom živote, časopisoch či na internete. V súčasnosti sú veľmi obľúbené Kreslenie mandál upokojuje, znižuje stres a rozvíja vašu fantáziu.
 2. Motív si predkreslite ceruzkou . V prípade, ak ste sa rozhodli pre mandaly, nie je to potrebné.

Predkreslený vzor zvýraznite permanentnou fixkou.

Produkty spomenuté v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo v eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*