Netradičné jarné venčeky na dvere

17. apríla 2019

Netradičné jarné venčeky na dvere
17. apríla 2019 Veronika Heckova

Ešte stále odkladáte jarnú výzdobu pre nedostatok času a množstvo povinností? Teraz už nemusíte. Ukážeme vám, ako si behom 15 minút vytvoríte originálny jarný venček na dvere.

Sú rôzne skupiny ľudí. Niektorí neustále niečo vyrábajú a tvoria. Sú to nadšenci, ktorí majú už od februára všetko pripravené na jarné aranžovanie. A potom je tu druhá skupina. Všetci ostatní, ktorí by si niečo aj chceli vyrobiť, ale vždy to odkladajú na poslednú chvíľu. Ak patríte do tej druhej skupiny, máme pre vás dobrú správu. Dnešné tvorenie bude pre vás ako stvorené.

Pripravili sme expresne rýchle a jednoduché tipy, ako vytvoriť jarný veniec na dvere. Taký, ktorý stihnete vyrobiť aj dva dni pred Veľkou nocou.

Ako podklad sme využili netradične špagát a napínacie kruhy na vyšívanie. Ak si chcete prácu ešte zjednodušiť, zadovážte si hotové venčeky.

Jarný veniec na dvere z kruhov na vyšívanie

Na výrobu budete potrebovať: drevené kruhové rámy na vyšívanie, taviacu pištoľ, jarné kvety (v našom prípade čerešňovú halúzku a biele kvietky), jutový špagát, bielu stužku, nožnicedrobné jarné dekorácie (napríklad hniezdo s vajíčkami).

Dav

Najskôr si pripravte halúzku s čerešňovými kvetmi a nastrihajte ju na jednotlivé menšie konáriky. Takto budete mať lepší prehľad, čo vlastne máte k dispozícii a bude sa vám ľahšie tvoriť. Potom lepte tavnou pištoľou jednotlivé konáriky ku drevenému kruhu. Nezabudnite pridať zopár drobných bielych kvietkov s lístkami. Nakoniec pridajte hniezdo s vajíčkami.

Dav

Keď máte čerešňové kvety prilepené, priviažte na kruh jutový špagát, aby ste ho mohli zavesiť na dvere. Nebojte sa, ak vaše viazanie nevyzerá práve ukážkovo, mašľa zo stužky ho dokonale prekryje.

Tip: O drevený kruh na vyšívanie neprídete. Po skončení jari alebo keď vás venček omrzí, môžete kvietky z neho odstrániť a lepidlo z tavnej pištole pomaly poodtŕhať. Keď budete postupovať pomaly a opatrne, kruh ostane nepoškodený a plne funkčný.

Dav

Veniec na dvere zapletený do vrkoča

Na výrobu budete potrebovať: lano v dĺžke približne 2 metre, taviacu pištoľ, ostré nožnice, jutový špagát, drobné veľkonočné dekoráciekvety na aranžovanie.

Dav

V prípade tohto venčeka si musíte najskôr pripraviť podklad, na ktorý budete aranžovať. Z pripraveného lana upletiete veniec. Najskôr si lano rozdeľte na tri rovnako dlhé časti. Najlepšie sa vám bude prestrihávať ostrými nožnicami, alebo môžete použiť aj nožík.

Na jednom konci všetky tri časti spojte tavnou pištoľou dokopy a začnite pliesť vrkoč. Počas pletenia ho tvarujte do kruhu.

Keď máte veniec upletený, opäť voľné konce lana zlepte. Obe ukončenia spojte dokopy a upevnite pomocou jutového špagátu a tavnej pištole.

Na hotový upletený venček prilepte ľubovoľné kvety a nakoniec pridajte veľkonočné dekorácie.

Dav

Želáme vám krásne prežitie veľkonočných sviatkov. Ak máte chuť ešte niečo narýchlo vytvoriť, môžete sa inšpirovať predchádzajúcimi tvorivými blogmi, v ktorých sme vyrábali veľkonočných zajačikov z papiera i varešiek alebo jarné kvety z hodvábneho papiera.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*