Farebná pohľadnica, ktorú zvládne vyrobiť každá malá slečna. Ako na to?

22. marca 2019

Farebná pohľadnica, ktorú zvládne vyrobiť každá malá slečna. Ako na to?
22. marca 2019 Veronika Heckova

Máte doma malú slečnu, ktorá stále rada niečo vyrába a tvorí? V tom prípade je tento postup práve pre ňu. S trochou vašej pomoci to zvládne a vyrobíte zopár pekných pohľadníc. Budú plné motýľov, jednorožcov a srdiečok. Určite poteší babičku, dedka, mamičku, otecka, tetu i strýka.

Doba elektroniky a online komunikácie pomaly vytláča klasické pohľadnice na okraj. Napriek tomu má obyčajná papierová pohľadnica úplne iné čaro. A ak je vyrobená vlastnoručne, má aj pridanú hodnotu. Je v nej snaha, nápad, vlastná práca. Obdarovaný na prvý pohľad uvidí, že ste si dali na nej naozaj záležať.

Ešte krajšie sú blahoželania, ktoré vyrobia deti. Podporujte ich v takomto tvorení. Aby sme vám trošku pomohli, pripravili sme pre vás postup na výrobu troch rôznych pohľadníc. Tematicky sú zamerané na malé slečny, ktoré už vedia šikovne vystrihovať a lepiť. Pohľadnice si môžu, samozrejme, vyrobiť aj chlapci, ale motívy, ktoré vám ponúkame pravdepodobne oslovia predsa len viac dievčatá.

Blahoželanie s flitrami a motýľmi

Na výrobu budete potrebovať:

V kreatívnej sade na výrobu blahoželania nájdete priehľadnú fóliu, kartu s výrezmi v tvare motýľov, penovú kartu s výrezmi motýľov, flitre a kartu na blahoželanie. Z celej sady sa dajú vyrobiť až tri blahoželania.

Najskôr si pripravte penovú kartu s výrezmi, všetky výrezy motýľov vytlačte von a z jednej strany odlepte kryciu fóliu.

Potom si vystrihnite z filcu alebo farebného papiera obdĺžnik, ktorý je z každej strany o pol centimetra menší ako karta na blahoželanie. Na filc a kartu priložte penovú časť s výrezmi lepivou stranou dole. Takto spojíte všetky časti dokopy a lepidlo na penovej karte prichytí aj filcový podklad.

Do výrezov motýľov nasypte flitre a opatrne odlepte aj druhú kryciu časť fólie. Nakoniec prekryte blahoželanie priehľadnou fóliou, ktorou celý vytvor uzatvoríte. Na záver môžete blahoželanie previazať stužkou.

Sevt Pohladnica Vyroba (11)

Pohľadnica s jednorožecom so zapletenou farebnou hrivou

Na výrobu budete potrebovať:

  • ružový penový papier,
  • biely výkres,
  • farebné bavlnky,
  • farebné stužky,
  • čierne gélové pero,
  • nožnice,
  • nálepky,
  • taviacu pištoľ
  • a pohyblivé oči (tie môžete nakresliť aj fixkou). Sevt Pohladnica Vyroba (12)

Ako prvú si pripravte maketu jednorožca. Ceruzkou alebo perom si na výkres načrtnite hlavu jednorožca a vystrihnite ju. Stačí úplne jednoduchý tvar. Pripravenú maketu obkreslite na penový papier a opäť vystrihnite. Okrem hlavy vystrihnite aj menšie uško inej farby.

Ďalej potrebujete k jednorožcovi ešte hrivu. Vytvoríte ju z obyčajných farebných bavlniek. Nastrihajte ich na približne 12 až 15 centimetrové kúsky. Bavlnky prilepte zo zadnej strany na vystrihnutý penovú hlavu. Následne celého jednorožca otočte a prilepte na výkres tak, aby ste ukryli spoj s prilepenými bavlnkami.

Nakreslite jednorožcovi oči, ústa a zapleťte mu z bavlniek zopár vrkôčikov. Ako poslednú prilepte uzdu, menšie uško a zopár nálepiek. Môžete nimi zdobiť priamo jednorožca alebo ich využite ako text blahoželania.

 

Sevt Pohladnica Vyroba (18)

Blahoželanie pre najlepšiu kamarátku plné srdiečok

Na výrobu budete potrebovať:

Tento postup je zo všetkých najjednoduchší. Potrebujete len preložiť výkres napoly a z farebného papiera vyrobiť výrezy srdiečok. Potom prilepte všetky výrezy na papier. Pokojne lepte aj cez okraje a na záver pretŕčajúce srdiečka odstrihnite.

Do stredu prilepte nálepku s textom a blahoželanie môžete previazať mašličkou.

Ak máte pečatný vosk a pečať, môžete pre efektnejší výsledok pohľadnicu dať do obálky a zapečatiť.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*