Domáce učenie – Čo nám v tom pomáha?

22. mája 2020

Domáce učenie – Čo nám v tom pomáha?
22. mája 2020 Veronika Heckova

Z pera jednej mamy…

Máme doma tretiačku a šiestaka. Chvíľu nám to trvalo, kým sme zladili prácu, domáce povinnosti a školu, a kým sme si našli spôsob, ako zvládať učenie sa v domácich podmienkach. Šiestak je už viac-menej samostatný a svoje školské povinnosti si zvláda ustriehnuť a splniť sám. Tretiačka potrebuje ešte rodičovskú podporu, usmernenie a pomoc, najmä pri organizácii dňa či zvládaní technických prostriedkov.

Za tých niekoľko týždňov tzv. homeschoolingu sa nám s mladšou školáčkou osvedčilo niekoľko pomôcok, ktoré nám uľahčujú správne rozvrhnutie dňa, manažovanie úloh i samotné učenie.

5 šikovných pomocníkov pre domáce učenie

Stierateľný list „Nezabudni“ Creo Sevt

Robíme si s dcérou denný plán, aby vedela, kedy má online vyučovanie s pani učiteľkou, kedy si robí úlohy, a kedy je čas na oddych, na hranie či pozeranie rozprávky. Spolu si ho večer napíšeme fixkou na stierateľný list a sme pripravené na to, čo nás ďalší deň spolu čaká. Večer denný plán zotrieme a nahradíme novým. Jednoduché a praktické!

Gumovacie pero

Tak toto je pomocník na nezaplatenie. Bez neho si nevieme predstaviť deň. Keď sa dcérke niečo nepodarí, ľahko chybu vygumuje a opraví. Vybrali sme si pero, s ktorým sa dobre píše, pohodlne sa drží a zúžený tvar gumovacej časti umožňuje presnejšie gumovanie. Máme doma gumovacie perá niekoľkých druhov a značiek, ale s týmto píše školské veci najradšej. Ona je naozaj spokojná a ja sa teším z toho, že pri písaní nie je sklamaná či nahnevaná, keď urobí chybu. Opraví ju a nikto nič nespozná 😉.

Zošit na domáce úlohy Zosity Sevt

Zadania a úlohy na doma nám síce chodia cez mobilnú aplikáciu, kde ich máme všetky pekne pokope, no neustále brať do ruky mobil, otvárať aplikáciu, kontrolovať jednotlivé predmety…tak to sa mi zdalo veľmi otravné. Písanie zadaní po papierikoch zas viedlo k tomu, že sme pol dňa hľadali papierik, na ktorý sme si úlohy daného dňa poznačili :-D. Nuž som teda siahla po zošite navrhnutom špeciálne na zapisovanie úloh. Keď nám pani učiteľka zadania pošle, pripíšem ich podľa dátumu a jednotlivých predmetov do tohto zošita. Tam si aj sledujeme a značíme, čo sme už splnili a čo ešte máme pred sebou. Všetko máme na jednom mieste, je to prehľadné a hlavne rýchlo dostupné. Čo poviete?

Elektrické strúhadlo

Otočte pero o 180° stupňov

Tretiaci ešte veľa kreslia a aj na matematike či iných predmetoch používajú pri rôznych úlohách ceruzky a farbičky. Naša dcéra navyše patrí k tým žiakom, ktorí radšej niečo nakreslia ako popíšu a ešte k tomu neustále kreslí a tvorí aj vo voľných chvíľach. Strúhať tie hromady „vykreslených“ farbičiek ručne bola predtým teda riadna fuška. Zachránilo nás strúhadlo na baterky, ktoré si s mn

ožstvom tupých farbičiek rýchlo a hravo poradí. A my to máme vybavené pohodlne a bez námahy 😊.

Stierateľný pracovný zošit

Ak si pod pojmom „pracovný zošit“ predstavíte nudnú pomôcku, tak o tomto to ani náhodou neplatí. Je totiž celkom iný. Okrem toho, že je plný hravých a zábavných úloh, jeho listy sa dajú používať opakovane, keďže sú stierateľné ako už spomínané „Nezabudni“. Dieťa doňho môže písať fixkami na tabule alebo kresliť voskovkami a využívať ho, takpovediac, donekonečna. U nás slúži nielen na precvičovanie, grafické znázorňovanie a pod., ale keď máme čas, hráme sa v ňom rôzne hry – piškvorky, „hádaj, čo kreslím“, slovnú šibenicu a pod. Nápadom sa medze nekladú. Na čo by ste ho využili vy?

Tip na záver

Ako som už spomínala, dcérka veľa tvorí, kreslí, strihá, lepí… Sme doslova zasypaní jej výtvormi 😊. Nehovoriac o tom, že sa po celom byte povaľujú pomôcky, ktoré pri tvorení využíva. Teda povaľovali… Teraz ich má pekne ukryté vo svojom ružovom kufríku, ktorý sme jej nedávno zaobstarali. Všetko má už teraz svoje miestečko a spokojnosť zavládla na oboch stranách 😉.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*