Dokonale zabalená kniha s ručne vyrobenou záložkou

11. júna 2018

Dokonale zabalená kniha s ručne vyrobenou záložkou
11. júna 2018 Veronika Heckova

Kúpili ste darček v podobe knihy, zápisníka alebo diára? Nezabudnite ho pekne zabaliť. Knihy sa vo všeobecnosti balia spomedzi darčekov najlepšie, ale to neznamená, že baleniu nemôžete dať pridanú hodnotu. Ukážeme vám, ako na to.

Najkrajším spôsobom, ako zabaliť knihu, je urobiť to vlastnoručne. Okrem papiera môžete použiť aj nálepky, šnúrky alebo čipku. Takto zabalená kniha bude jasným dôkazom pre obdarovaného, že ste si dali na jeho darčeku skutočne záležať.

Okrem obalu môžete ku knihe vyrobiť aj záložku. Dá sa veľmi pekne zladiť s obalom a obdarovanému ostane milá pamiatka aj potom, keď sa obal roztrhá. Sevt Kniha (30)

Oblepte zápisník washi páskami

Darčekom nemusí byť vždy len kniha, ale sú to aj rôzne zápisníky a diáre. Ich výhodou je, že na rozdiel od kníh môžete lepiť aj na ich titulnú stranu. Skvelým pomocníkom sú washi pásky, pomocou ktorých vytvoríte originálny dizajn.

Na výrobu budete potrebovať: washi pásky, zápisník alebo diár, nožnice, pravítko, ceruzku, dierovačku, špagátik, lepidlo, biely výkrespenové písmenká.

Potrebný čas na výrobu (obal a záložka): 20 minút Sevt Kniha (8)

Postup:

1. Prelepte prednú stranu bielym výkresom, aby biele a priehľadné washi pásky farebne vynikli.
2. Ľubovoľne prelepte prednú stranu zápisníka páskami a navrch prilepte penové písmenká.
3. K zápisníku môžete doladiť aj záložku. Z bieleho výkresu vystrihnite úzky obdĺžnik, ktorý bude dĺžkou zodpovedať diáru.
4. Prelepte ho washi páskami a dierovačkou urobte navrch otvor.
5. Cez dierku prevlečte špagátik a urobte mašličku.

náhľadRozprávkové balenie knihy pre deti

Knihám, zošitom alebo maľovankám v mäkkej väzbe môžete urobiť ochranný papierový obal, ktorý bude slúžiť aj ako darčekové balenie. Ak chcete, aby deti zaujal, skúste ho polepiť  vyfarbovacími nálepkami. Pridajte ručne robenú záložku v tvare jednorožca a máte istotu, že uvidíte úprimnú detskú radosť.

Na výrobu budete potrebovať: knihu v mäkkej väzbe, farebný papier, dlhú drevenú špajdľu, lepidlo, ceruzku, nožnice, čiernu fixku, baliaci papier, pravítkovyfarbovacie nálepky.

Potrebný čas na výrobu (obal aj záložka): 20 minút náhľad

Postup:

1. Pripravte si baliaci papier, ktorého horný a dolný okraj zahnite dovnútra tak, aby lícovali s výškou knihy.
2. Rovnako postupujte s obomi vonkajšími okrajmi. Tu vám vzniknú malé kapsičky, do ktorých sa založí prvá a posledná strana knihy.
3. Pre lepšiu odolnosť môžete kapsičky prilepiť páskou tak, ako vidíte na obrázku.
4. Nakoniec prilepte na prednú stranu vyfarbovacie nálepky.

náhľad

Ku knihe nesmie chýbať záložka – ako inak, v tvare jednorožca. Tvar je možné jednoducho poskladať z papiera. Postupujte podľa obrázkov a na záver prilepte papierovú hrivu, ucho a roh. Napokon potrite drevenú špajdľu lepidlom a nastoknite na ňu jednorožca.

náhľad

Romanticky a vkusne zabalená kniha pre ženu

Ženy milujú drobnosti a detaily. Platí to aj v prípade darčekového balenia kníh, a preto si dajte na ňom záležať. Príjemnou kombináciou je recyklovaný baliaci papier s čipkovanou stuhou. Nakoniec pridajte srdiečka a úspech máte zaručený.

Na výrobu budete potrebovať: baliaci papier, bielu čipku (alebo bavlnenú lepiacu stužku), hnedé farebné papiere, dierovačku, dekoračný dierovač v tvare srdiečka, lepiacu pásku, bavlnku a nožnice.

Potrebný čas na výrobu (obal aj záložka): 20 minút Sevt Kniha (26)

Postup:

1. Zabaľte knihu do baliaceho papiera.
2. Pomocou dekoratívnej dierovačky vyrazte srdiečka z papierov v rôznych hnedých odtieňoch.
3. Srdiečka prilepte na zabalenú knihu a previažte ju mašľou.

Ku knihe môžete vyrobiť ešte záložku s brmbolcom.

1. Pripravte si brmbolec z bavlnky podľa fotopostupu. „Sukničku“ z bielej čipky mu urobíte tak, že kúsok bavlnky prevlečiete cez očká čipky a priviažete ju okolo brmbolca.
2. Z farebných papierov vystrihnite dva obdĺžniky a zlepte ich dokopy. Jeden bude tmavohnedý a druhý bledý. Bledý obdĺžnik musí byť o niečo menší.
3. Potom prilepte na záložku srdiečka a urobte dierku pomocou dierovačky.
4. Nakoniec priviažte brmbolec.

 

Zaujali darčekové balenia kníh so záložkami? Produkty z fotopostupu nakúpite v predajniach Ševt papiernictvo alebo v našom eshope.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*