DIY II. – upravte si byt ako dizajnér

29. februára 2016

DIY II. – upravte si byt ako dizajnér
29. februára 2016 ŠEVT a.s.

Už sme si priblížili, čo fenomén DIY (do it yourself) vlastne je a aké sú možnosti jeho využitia v detských a študentských izbách. Teraz sa spolu pozrieme na kuchyne, obývačky, kúpeľne a spálne.

DIY – Priestory ako od dizajnéra

Ako teda skrášliť tieto priestory?

Kuchyňa je priestor, v ktorom sa stretáva celá rodina. V dnešnej dobe býva nezriedka spojená s jedálňou alebo obývačkou, čo dodáva bytu alebo domu charakter otvoreného priestoru. Samozrejme, zorganizovať všetky tie koreniny, soľničky, taniere a čokoľvek iné, čo vo svojej kuchyni nájdete, nie je jednoduché. Naša rada znie – využite priestor. Na uskladnenie týchto vecí môžete použiť rôzne roztomilé krabičky. Ak nechcete investovať do drahších, už vyrobených krabíc, vyrobte si vlastné. Budú nielen originálnym, ale aj užitočným riešením. Pomocníkom vám zase budú washi a textilné pásky. Páskami môžete ozdobiť aj kvetináče s bylinkami, ktoré dodajú kuchyni nádhernú sviežu vôňu. Ďalšie pomôcky na dekorovanie môžu byť napríklad drevené štipčeky alebo rôzne šablóny.

Krásny dizajn vám pomôže vytvoriť aj Smart Wall Paint. Je to interiérová farba, ktorá premení hladké povrchy ako stoly, kuchynské skrinky a steny na popisovateľné a nasucho stierateľné plochy, akými sú aj biele tabule. A tak si v kuchyni na skrinku alebo chladničku môžete písať nákupné zoznamy či odkazy.

Dekorácie tvoria domov

Skvelým DIY výrobkom vhodným nielen do kuchýň a obývačiek je plsť na dekorovanie, ktorou môžete dozdobiť dózičky či vázy, alebo pomocou nej môžete vytvoriť zaujímavý doplnok. A čo tak trocha trblietok? S dekoračným sprejom to nebude žiadny problém.sevt-diy-izba

Fantázii sa medze nekladú. Vlastnoručne vyrobený záves do sprchy alebo záclonky na okná z vás urobia hviezdu pred návštevou. Na ich výrobu vám stačia iba farby na textil a trocha zručnosti.

Ešte nikdy ste nemali lepšie zorganizovaný šatník
Nežijeme v hollywoodskych filmoch – naše šatníky nemajú rozlohu menšieho bytu. Preto sa často stretávame s problémami so skladovaním vecí. Veď predsa kam s obliečkami na periny, osuškami či spomienkovými predmetmi, ktoré síce veľmi často nevyberáme, ale miesto v pivnici si nezaslúžia?

DIY I. ako jednoducho zmeniť detskú izbu.

Chcete krásne zorganizovaný šatník, ktorý pritom vôbec nie je veľký? A čo na to potrebujete? No predsa iba krabičky, krabice, boxy. Je to úplne jednoduché, zaberie vám to len niekoľko minút, a poriadok v skrini máte navždy (alebo teda pokiaľ to znova nerozhádžete).

Veľmi pekným doplnkom v spálni môžu byť nálepky na stenu, ktoré aj z nudných bielych stien urobia vkusný estetický kúsok.

Viac informácií o bytovom dizajne a dekoračných doplnkoch nájdete na stránkach spoločnosti ŠEVT.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*