Diáre 2018 – Prečo je aj v ére mobilov vhodné používať papierové diáre?

18. septembra 2017

Diáre 2018 – Prečo je aj v ére mobilov vhodné používať papierové diáre?
18. septembra 2017 Jana Lauková

Všimli ste si, ako sa svet v posledných rokoch zrýchlil? Nové informácie sa na nás valia stále rýchlejším tempom. A žiaľ, aj nové povinnosti. Zvykli sme si nastavovať v mobiloch pripomienky, aby sme na nič nezabudli. A keď mobil zapípa, rýchlo ho berieme do rúk s pocitom, že máme na krku ďalšiu povinnosť.

Áno, tak fungujú elektronické diáre.

No papierové, tie fungujú celkom inak! A rozdiel nie je len v pípaní…

Je hlavne v pocite, ktorý papierový diár vyvoláva. Na rozdiel od elektronického nás totiž upokojuje. Vždy je tak trochu aj naším denníkom. Osobným miestom, v ktorom je zachytené naše písmo, osobnosť a v podstate aj náš život. Aj po rokoch ho môžeme vziať do rúk a pri nenápadnej poznámke „večera u Katky“ si uvedomiť, že práve na tej večeri sme stretli svoju životnú lásku. Garantujeme vám, že v elektronickom diári takto listovať nebudete. A navyše k papierovému diáru môžete používať aj krásne perá – kto by im odolal?

Je tiež známe, že text napísaný rukou si zapamätáme ľahšie než text „naťukaný“ do klávesnice. Tým, že používame papierový diár, si teda trénujeme pamäť. Navyše sa v ňom striedajú povinnosti a príjemné veci. Pri listovaní diára nevidíme len úlohy a pripomienky, ale vnímame aj osobné poznámky, myšlienky či kvetinky, ktoré sme načarbali počas telefonovania. Môžeme v ňom mať vložené lístky z kina alebo pekné obrázky. A vždy, keď ho vezmeme do rúk, si môžeme užívať radosť z krásneho obalu a kvalitného papiera.

Elektronické diáre sú o rýchlosti, nutnosti a pripomínaní povinností.

Papierové sú o radosti a vášni ku krásnym veciam.

Je len na nás, aký diár si vyberieme alebo ako ich skombinujeme…

A prečo vám o tomto významnom rozdiele medzi diármi vlastne hovoríme? Pretože do našich predajní práve prišli nové diáre na rok 2018 a my sme z nich nadšení! Sú farebné aj elegantné, hravé aj seriózne a úplne všetky sú krásne. Určite si medzi nimi nájdete taký, aký vám vyhovuje najviac.

Aby sme vám pomohli trochu sa v nich zorientovať, prikladáme stručný prehľad štyroch základných typov.

ŠTUDENTSKÝ DIÁR

Tento typ diára je určený hlavne pre študentov. Kalendárium sa totiž nezačína januárom, ale zahŕňa obdobie školského roku, teda od septembra do septembra. Na vnútorných stranách je miesto na zapísanie rozvrhu hodín a prehľadný kalendár na celý rok. Samozrejmosťou sú vyznačené sviatky, pamätné dni, týždne v roku, meniny aj názvy mesiacov. Jeden týždeň je zvyčajne rozložený na jednej až dvoch stranách. Toto rozloženie poskytuje dostatok miesta na každodenné zapisovanie poznámok. Ak by vám to predsa nestačilo, na konci diára nájdete ďalšie strany určené na poznámky. Študentské diáre máme k dispozícii s viacerými motívmi, aby si mohli vybrať chlapci aj dievčatá. Sevt Diare2018 1

Náš tip: Nás očaril študentský diár „INDIAN SUMMER“ s krásnou obálkou s motívom pierok. Okrem vyššie spomenutého v ňom nájdete základné školské náuky, ako periodickú tabuľku prvkov, fyzikálne veličiny, geometriu, vybrané slová, nepravidelné slovesá z anglického jazyka atď. Niekoľko strán je určených na kontakty a dátumy narodenín. Všetky listy sú v hravých farbách a pri významných dňoch nájdete vtipné obrázky. Milým detailom je praktická záložka označujúca aktuálny deň. Zladiť si ho môžete s krásnym perom Roller ParkerUrban.

NEKONEČNÝ DIÁR

Tento typ diára v sebe spája všetky výhody diára a zápisníka. Aktuálny bude až dovtedy, kým ho nezaplníte – bez ohľadu na to, aký je rok. Každý deň totiž použijete len toľko strán, koľko potrebujete, a dátumy si doplníte podľa vlastnej potreby. Z toho vyplýva, že ho môžete začať používať kedykoľvek počas roka. Nekonečný diár obsahuje plánovací mesačný a ročný kalendár, menný kalendár, voľné strany na poznámky a pomocníka na určenie dňa akéhokoľvek dátumu v minulosti. Je vyrobený z kvalitného papiera a má pevnú obálku v rôznych dizajnoch.

Náš tip: Univerzálny nekonečný diár „TOUCH“ môžete využiť aj ako cestovateľský denník. Má kvalitnú, na dotyk veľmi príjemnú obálku podobnú koži. Vybrať si môžete z piatich farebných variantov. Okrem vyššie spomenutého obsahuje farebnú automapu celej Európy, prehľadnú tabuľku časových zón, telefónnych predvolieb a merných jednotiek rôznych krajín. Formát B5 vám poskytne dostatok miesta nielen na zapísanie textu, ale aj vlepenie fotiek či iných drobností.

DENNÝ DIÁR

Pri tomto type diára môžete písať skutočne rozsiahle texty. Na každý deň je k dispozícii celá strana, na ktorú sa vám zmestia všetky pracovné či školské úlohy aj s poznámkami, osobné zápisky či akékoľvek nápady, ktoré vám cez deň preblesknú hlavou. Denný diár má zvyčajne formát A5 a pevnú obálku z koženky, ktorá znesie aktívnu dennú záťaž. Pri každom dni je zreteľne vidno dátum, názov dňa, mesiaca a meniny. Samozrejmosťou sú vyznačené sviatky, pamätné dni a týždne v roku. Bonusom sú strany na poznámky, infostránky s daňovým kalendárom, sviatky vo svete, dôležité telefónne čísla a plánovací kalendár.

Náš tip: Denný diár „KARMÉ“ má dosky vyrobené z koženky, na ktorej dokonale vynikne vaše logo alebo iná razba. Okrem jeho sýtočervenej farby vás môže zaujať aj informácia, že je vytlačený na papieri s certifikátom FSC®, ktorý zaručuje, že kupujete výrobok zo šetrne obhospodarovaných lesov. Certifikát FSC® podporujú všetky významné ekologické firmy, ako WWF, Friends of the Earth alebo Greenpeace. Kúpou tohto diára preto nepotešíte len samých seba, ale aj životné prostredie.

TÝŽDENNÝ DIÁR

Sevt Diare2018 2Týždenné diáre patria k najobľúbenejším. Vybrať si môžete z veľkého množstva tvarov, veľkostí a dizajnov. Týždeň je zobrazený na jednej dvojstránke, vďaka čomu máte po otvorení diára okamžite prehľad o celom týždni. Okrem priestoru na denné záznamy diár zvyčajne obsahuje aj plánovací mesačný a ročný kalendár, menný kalendár, dôležité telefónne čísla a voľné strany na poznámky. Podľa vlastných potrieb si môžete vybrať medzi rôznymi rozloženiami kalendária. Pôžitok z používania týždenného diára budete mať aj v prípade, že ste milovníčkou malých kabeliek – u nás ho totiž nájdete už od veľkosti 7 x 10 cm.

Náš tip: Vedeli ste, že v našich predajniach nájdete aj pútka na perá, ktoré sa dajú nalepiť na diár? Vďaka použitému materiálu sa ľahko prispôsobia väčšine pier. Stačí, ak pútko vlepíte na vnútornú stranu diára, a svoje písacie potreby budete mať vždy poruke.  

Teraz, keď už viete, prečo aj v ére elektronických zariadení je dobré používať papierové diáre a poznáte výhody základných typov, jediné, čo vám môžeme ešte odporučiť, je navštíviť našu predajňu. U nás totiž nenájdete len krásne diáre a perá, ale aj úctu k zákazníkom a vášeň pre to, čo robíme.

Ako hovorí náš pán riaditeľ: „Pracovať v ŠEVTe nie je zamestnanie, ale diagnóza.“

Príďte sa o tom presvedčiť na vlastné oči. Tešíme sa na vás!

Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*