Diáre 2018 II. – Diáre pre náročných

25. septembra 2017

Diáre 2018 II. – Diáre pre náročných
25. septembra 2017 Jana Lauková

V nasledujúcich riadkoch by sme vám radi predstavili dva výnimočné produkty, ktoré v nás každý rok vyvolávajú nadšenie. Hoci sú vizuálne veľmi odlišné, oba spája kvalita, materiály príjemné na dotyk a oku lahodiaci dizajn. V našom článku vám neukážeme len to, čo môžete vidieť aj sami, ale dozviete sa veci, ktoré na prvý pohľad viditeľné nie sú a ktoré vás príjemne prekvapia. Poďte sa s nami na ne pozrieť.

DIÁRE PAPERBLANKS

Ak ste umelecky založená duša, diáre Paperblanks ste si v našich predajniach už určite všimli. Ich nádherné, ručne robené dosky sa dajú len ťažko prehliadnuť. Nie sú však krásne iba na pohľad, vyznačujú sa aj kvalitným spracovaním a výnimočnými materiálmi. Vnútorný papier je vyrábaný tak, aby bolo minimalizované presvitanie strán, a to aj pri písaní plniacim perom. Pri jeho výrobe sa dodržiavajú prísne normy, takže vydrží celé stáročia. A hoci pôsobí skutočne luxusne a je veľmi príjemný na dotyk, môžete sa ním kochať bez najmenších výčitiek svedomia – vyrába sa totiž bez použitia kyselín, z trvalo udržateľných lesov.

Každý diár je umeleckým dielom a každá kolekcia je inšpirovaná iným životným príbehom či obdobím histórie. Vďaka veľkej rozmanitosti motívov si môžete pre seba aj svojich blízkych veľmi jednoducho vybrať ten pravý. A potom môžete do tohto umeleckého diela postupne stranu za stranou vtláčať kus vlastnej histórie.

Garantujeme vám, že ak raz vezmete diár Paperblanks do rúk, budete mať potrebu dotýkať sa ho znovu a znovu.

Čo môžete od diára Paperblanks očakávať?

 • kvalitný, ručne spracovaný obal z recyklovateľných materiálov príjemných na dotyk
 • vnútorný papier vyrábaný bez použitia kyselín, z trvalo udržateľných lesov
 • vysoká nepriehľadnosť papiera a hladký, dokonale absorbujúci povrch
 • praktické vrecko na poznámky či vizitky
 • dve hodvábne záložky
 • väčšina diárov obsahuje aj mesačný plánovač, ročný plánovač, prehľad sviatkov a osláv v rôznych krajinách, medzinárodné telefónne predvoľby, voľné stránky určené na zaznamenanie dôležitých dátumov alebo na poznámky a vyberateľný adresár
 • zatváranie pomocou elastickej pásky, magnetickej pracky či bočného preklápacieho klipu s magnetom
 • priložený popis konkrétneho dizajnu (toto je lahôdka, ktorá milo prekvapí a dodá vášmu diáru punc umenia)
 • štyri unikátne formáty:
  • horizontálny – dni sú zoradené v riadkoch
  • vertikálny – dni sú zoradené v stĺpcoch
  • delený – na jednej strane je týždenný kalendár, na druhej sú riadky na poznámky
  • denný – na každej strane je jeden deň

Ktoré dizajny na rok 2018 nás zaujali?

Diár Paperblanks MINI „CELESTE“

Tento diár patrí do kolekcie VENETIAN MORNINGS. Inšpiráciou na jej vznik boli Benátky – svetlo odrážajúce sa od morskej vody, jedinečná architektúra, očarenie, ktoré v Benátkach sprevádza človeka od úsvitu až po posledné lúče. Pôvodný dizajn sa datuje od začiatku 17. storočia. Bol vyrobený z červenej marockej kože s jemnou zlatou hranicou. Vyzdvihuje krásu renesančného umenia a pripomína krásu klasickej výroby kníh tak, ako prebiehala po stáročia.

Diár Paperblanks MIDI „FILIGREE FLORAL EBONY“

Tento krásny kvetinový dizajn patrí do kolekcie LYON FLORALS. Pohľad naň evokuje dávno zmiznutý svet francúzskeho dizajnu. Ukazuje pozoruhodnú štruktúru prírodného sveta – zložité, no zároveň svieže vzory kvetov ručne maľované alebo vytlačené na blokovom papieri, ktoré pripomínajú typický vzor používaný vo Francúzsku okolo roku 1860 na hromadnú výrobu textílií.

Diár Paperblanks SLIM „DELPHINE“

Tento diár patrí do ohromujúcej kolekcie FLORENTINE CASCADE. Vzor je prevzatý zo španielskej knihy vydanej v roku 1890, obsahujúcej stovky dekoračných motívov na nástenné maľby, tapety a gobelíny. Štýl Florentine Cascade je okázalý – je oslavou ornamentov, filigránových oblín a dekoratívneho umenia. Zápisník vás strhne svojím dekoratívnym bohatstvom ponoreným v trblietajúcich sa modrých farbách španielskeho mora.


Diár Paperblanks MAXI „IVORY VEIL“

Tento diár s motívom slonovinovej čipky patrí do kolekcie LACE ALLURE. Len málo látok v nás vyvoláva toľko asociácií a sprevádza nás pri toľkých životných udalostiach, ako práve čipka. Spája sa so svadbou, krstinami, no aj so smrťou. Je upokojujúca, ale v sýtej červenej dokáže provokovať a nesie v sebe silný podtón erotiky. Popularita čipky sa zdvihla už v 16. storočí. Vtedy sa vyrábala ručne a jej tvorba patrila k vysoko cenenému umeniu. Čipka nám umožňuje vidieť pod povrch. Používa sa na zakrytie, no tiež na zvýraznenie. Navodzuje nevinnosť aj zvádzanie. Motív Ivory Veil prinesie do bežných dní života kus romantiky.

DIÁRE LEUCHTTURM

K celkom inému typu diárov patria diáre Leuchtturm. Neupútajú vás umeleckými motívmi ani bohatými vzormi, no nadchnú vás praktickosťou, prehľadnosťou a minimalistickým dizajnom s dokonale prepracovanými detailami. Prvé kusy diárov Leuchtturm uzreli svetlo sveta v roku 1917. Odvtedy prešla táto značka dlhú cestu a stala sa doslova legendárnou. Vo viac ako 50 krajinách sú diáre Leuchtturm synonymom kvality a nemeckej precíznosti. Nie náhodou je ich hlavným sloganom veta: „Rozdiel robia detaily“. Ak ich vyskúšate, zistíte, že sú starostlivo premyslené až do toho posledného…

Čo môžete od diára Leuchtturm1917 očakávať?

 • kvalitnú flexibilnú obálku, ktorá umožňuje otočenie strany o 360 stupňov bez vypadávania listov
 • vnútorný papier s vysokou nepriehľadnosťou a oblými rohmi (tento tvar zabráni jeho pokrčeniu) vyrábaný bez použitia kyselín; kvalita papiera zabraňuje rozpíjaniu fixiek a prispieva k príjemnému kĺzaniu pera
 • minimalistický dizajn v krásnych sýtych farbách
 • samolepky na označenie diára (dokonca aj jeho chrbta, čo vám umožní ľahko ho nájsť napr. v knižnici)
 • dve rôznofarebné záložky s ukončením, ktoré zabraňujú ich rozstrapkaniu
 • očíslované strany
 • prehľadný obsah, ktorý vám umožní rýchlo nájsť dôležité informácie
 • uzatvárateľné vrecko na odkladanie drobností (nie je len symbolické, má látkové bočné strany, ktoré umožňujú otvoriť ho dostatočne široko na to, aby ste doň vsunuli všetko, čo potrebujete)
 • perforované strany, ktoré môžete ľahko vytrhnúť
 • veľké množstvo farieb a formátov a tiež štyri unikátne liniatúry:
  • linajkové
  • štvorčekové
  • bodkované – s 5 mm vzdialenosťou medzi jednotlivými bodkami (neoceniteľné napr. pri plánovaní systémom Boullet Journal)
  • čisté – žiadne okraje ani dátum, len číslovanie strán a linajková/štvorčeková podložka

Ktoré dizajny na rok 2018 nás zaujali?

 Diár Leuchtturm A5, zlatý

Tento diár nemá zlatú farbu iba náhodou. Bol vydaný špeciálne pri príležitosti stého výročia vzniku spoločnosti. Zlatá farba evokuje luxus a výnimočnosť a diár má vďaka nej ušľachtilý kovový lesk. Diár je verný firemnému sloganu „Detaily robia rozdiel“ a každá strana v ňom dokazuje, že bol spracovaný s dôrazom na každý detail. Zlatá farba je trendom tohto roka a bude ňou aj v nasledujúcom roku. Diár môžete skombinovať napríklad s guľôčkovým perom Parker.

Diár Leuchtturm A6, červený

Napriek tomu, že má tento diár malé rozmery, splní aj tie najväčšie očakávania. Menšia veľkosť pri diároch Leuchtturm totiž nikdy neznamená, že dostanete niečoho menej. Obálka je z pevného materiálu a nepoškodí sa ani pri úplnom otočení strán. Vďaka šitej väzbe z nej ani pri častom používaní nebudú vypadávať listy a kvalita papiera vám pri písaní prinesie rovnaké potešenie, ako sýta farba obálky a minimalistický vzhľad. Aj napriek malým rozmerom tu nájdete pevné vrecko na odkladanie drobností. V kombinácii s guľôčkovým pero Pelikan Jazz Classic to bude úplná dokonalosť.

Či už sa rozhodnete pre krásne umelecké motívy diárov Paperblanks, alebo žiarivú minimalistickú praktickosť diárov Leuchtturm, môžete si byť istí, že ste sa rozhodli pre skutočnú kvalitu a diár, ktorý vám bude prinášať potešenie po celý rok. Ak ste sa ešte nerozhodli, príďte sa o výnimočnosti týchto diárov presvedčiť sami do ktorejkoľvek našej predajne alebo si ich poprezerajte v našom e-shope www.sevtprerodinu.sk.

Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*