Detská párty, ako na to?

20. júla 2016

Detská párty, ako na to?
20. júla 2016 ŠEVT a.s.

K letným mesiacom patria prázdniny. Nikto však nechce izolovať svoje dieťa na dva mesiace od rovesníkov. Detská párty tento problém vyrieši a vy doprajete deťom nezabudnuteľné spomienky. Ako ju však usporiadať bez toho, aby deti nezbúrali dom? Poradíme vám.

detská pártyAk ste organizátorom takejto akcie aj vy a na zozname vašich hostí svieti niekoľko (možno aj desiatok) detských mien, tešte sa z toho. Deti vedia vykúzliť veselú atmosféru plnú radosti a vzrušenia.

Môžete pozvať aj rodičov a o zábavu budete mať postarané aj vy.
Ako však zabezpečiť, aby ste drobcov udržali počas celého trvania akcie šťastných a usmiatych? 

 

Detská párty – nechajte ich tvoriť

Aby sa deti cítili príjemne, skúste im vytvoriť detský kútik, kde ich necháte voľne tvoriť. Čo ich zaujme?

Máme pre vás niekoľko zaujímavých aktivít, ktoré budú zaručene fungovať.

Maľovanie na tričko

sevt-detska-party-1Maľovanie na tričko je aktivita, pri ktorej môžu deti popustiť uzdu svojej fantázii. Vlastné tričko si môžu vyrobiť pomocou farebných odtlačkov rúk, podpisov kamarátov, použitím rôznych veselých šablón alebo pečiatok.
Čo budete potrebovať?
• biele tričko
fixky alebo farby na textil
štetec a pohár s vodou
• šablóny (zvieratká, detské postavy)
Nebojte sa toho. Deti sú veľmi kreatívne, budete sa čudovať, koľko spoločných výtvorov dokážu zrealizovať, ak ich budete trošku usmerňovať. Maľovanie na textil je to isté ako maľovanie na papier či plátno. Menšie deti môžu použiť vopred pripravené šablóny s obrázkami, ktoré im robotu uľahčia. Môžete si tak spoločne s nimi vytvoriť krásnu spomienku na konkrétnu udalosť či deň, a tak táto párty zostane pre nich nezabudnuteľná. Hurá do toho!

Maľovanie na tvár

sevt-detska-party-2Deti milujú, keď sa môžu vyfintiť. Nechať si namaľovať na tvár obľúbené zvieratko, príšerku z rozprávky či detskú postavičku bude chcieť každý drobec. Prenechajte starším, šikovnejším deťom voľné ruky, aby mohli namaľovať svojich mladších súrodencov. Avšak jedným očkom na nich dozerajte.

Iné aktivity, pri ktorých sa vám nezrúti dom

Ak sa počas oslavy pokazí počasie a nedovoľuje vám tráviť čas vonku, máme pre vás niekoľko tipov, ako deťom vyplniť voľný čas aj vnútri. A nemyslíme tým sledovanie televízie.

Triedenie gombíkov

Kúpte väčšie množstvo rôznofarebných gombíkov a zmiešajte ich v jednej nádobe. Deti ich budú triediť do malých nádobiek podľa farby, veľkosti či tvaru.

Hry s cestovinami

Opäť veľmi kreatívna a veselá aktivita. Nakúpte cestoviny rôznych tvarov či farieb, zaobstarajte deťom špagátiky a môžu si vytvárať vlastné náramky či náhrdelníky. Cestoviny môžu striedavo navliekať na špagát, alebo si vytvoria náramok len z jedného druhu cestovín. Staršie deti môžu tieto cestoviny vymaľovať farbičkami.
Vymyslieť zábavky pre malé deti býva niekedy skutočne náročné. Vaša kreativita musí byť teda o to väčšia. Skúste však výberom hier a aktivít podporiť najmä ich tvorivosť, fantáziu a zručnosť. Bude ich to nielen baviť, ale sa aj veľa naučia.

Viac inšpirácií na detskú párty nájdete v našom internetovom obchode ŠEVT pre Rodinu.

Aké hry organizujete pre svoje deti vy? Pochváľte sa nám v komentároch.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*