Detská párty – nezabudnuteľný zážitok

16. marca 2017

Detská párty – nezabudnuteľný zážitok
16. marca 2017 Jana Lauková

Blíži sa oslava vášho dieťaťa, no vy máte hlavu v smútku? Detská oslava nemusí byť pre rodičov len jednotvárna nudná povinnosť a jej výsledkom nemusí byť zdemolovaný byt a nezvládnuteľné rozjašené príšerky. Zabudnite však na ukážkové deti, ktoré budú poslušne sedieť za stolom, nezašpinia obrus a nezhodia jediný pohár. Pripravte im nezabudnuteľný zážitok. Detská párty sa nezaobíde bez dobrôt a zábavy. A, samozrejme, bez hostí.

Základom je nápad. Párty môže byť zvieratková i futbalová, pirátska aj rozprávková. Deti milujú byť v pohybe, rady tvoria, súťažia. Prispôsobte im priestor, a tak sa nebudete báť, že si ublížia alebo zničia niečo drahé.

Vytvorte si originálne pozvánky

Keď už máte vymyslenú tému, vytlačte si pozvánky. Nechajte oslávenca, nech ich nakreslí sám a využite možnosť editora na vytvorenie originálnych pozvánok. Využiť môžete aj širokú škálu ponúkaných obrázkov. Ak si nebudete vedieť rady, požiadajte o pomoc a návrh si nechajte vypracovať. Nezabudnite pozvaných požiadať o spätnú odozvu, aby ste vedeli, koľko hostí máte očakávať.

Nezabudnite na maškrty

Mnohé mamičky rady pomôžu s pohostením. Určite sa s nimi môžete podeliť o pečenie sladkostí. Na oslavu sú ideálne jedlá do ruky. Napečte viacero druhov mafinov a podávajte ich v pestrých košíčkoch. Ak mafiny bežne nepečiete a nemáte formu, poslúži vám aj obyčajná hliníková. Po upečení ich polejte rôznymi polevami a posypte jedlými ozdôbkami. Do papierových košíčkov môžete vložiť aj nakrájané ovocie či zeleninu, drobné sladkosti alebo slané chrumkanie. Pripravte hŕbu jednohubiek a slaného pečiva – a jednoduchý švédsky stôl je na svete. Na záhrade môžete usporiadať aj tradičné grilovanie alebo opekanie. Nemusíte sa báť hory špinavého riadu či kôpiek črepov. Nakúpte pestré papierové tanierikypoháre na jedno použitie a tiež jednorazové príbory. Obavy nemusíte mať ani z nevyprateľných škvŕn na obruse. Jednoducho použite veselý plastový obrus a každú nehodu rýchlo zlikvidujete papierovými utierkami. Deťom prichystajte servítky vo farbách riadu a obrusu, a nebudete ich tak musieť stále naháňať, aby si umyli ruky.

Párty výzdoba nesmie chýbať

Ak chystáte párty pre najmenších, použite celú veselú párty súpravu a majte nachystané aj maľovanky, pečiatky a iné kreatívne činnosti. Pripravte veselú výzdobu. Balóny sú na to ako stvorené – môžete použiť hviezdičkové, perleťové, špirálové, bodkované či svietiace. Dokonca si môžete kúpiť aj pumpičku na balóny a nechať deti z nafúknutých balónov modelovať fantastické zvieratá. Atmosféru výborne dotvoria aj rozžiarené lampióny, ktoré môžete spolu s deťmi dekorovať.

Keď sa k vám malí hostia dostavia, vypýtajte si od rodičov telefónne čísla (ak ich ešte nemáte) a dohodnite sa s nimi, kedy si po svoje ratolesti prídu.

Potom rozdajte párty klobúčiky. Ak máte byt plný princezien, môžete namiesto nich použiť korunky, a keď vás prepadla tlupa pirátov, porozdávajte pirátske klobúky alebo pásky cez oko.

A zábava sa môže začať… sevt-party (3)

Napríklad hrou na múmie, ktorú majú rady všetky deti. Pripravte kotúče toaletného papiera a deti rozdeľte do družstiev. Každé družstvo si vyberie jedného člena, ktorý bude múmia. Ostatní členovia družstva sa ho budú snažiť omotať prideleným počtom toaletných papierov tak, aby vytvorili perfektnú múmiu. Víťazí to družstvo, ktoré ako prvé minie všetok papier. V druhej fáze hry je potrebné múmiu vyslobodiť. Určite sa nevyhnete papierovej guľovačke. So zdrapmi papiera si nerobte starosti. Jednoducho vytiahnite vrecia na odpad a vyhláste ďalšiu súťaž o to, ktoré družstvo najrýchlejšie naplní najviac vriec.

Pokračovať môžete niečím pokojnejším, napríklad tvorivým maľovaním na tváre. Chlapci sa môžu snažiť o čo najdesivejšie bojové pomaľovanie a dievčatá si môžu na tvár namaľovať nežné motýle alebo sa premeniť na mačiatka či tigrice. Pripravte si aj kozmetické utierky, aby ste mohli jednoducho zotrieť nepodarené ťahy.

Ak máte k dispozícii väčší stôl, nachystajte si ping-pongové loptičky a z kartónových krabíc vyrobte bránky, ktoré rozmiestnite na konce stola. Deťom rozdajte slamky a vyhláste fúkaný futbal. Vyhráva družstvo, ktoré dá najviac gólov. Slamky môžete použiť aj na maľovanie. Rozložte veľké papiere a pripravte vodové alebo v mištičkách rozriedené temperové farby. Na výkres stačí nakvapkať trocha farby a potom už len rozfukovať slamkou po celej ploche podľa fantázie.

Trošku hudby a tanca

Hra, ktorú miluje hádam každý, je stoličkový tanec. Pravidlá všetci poznajú. Stačia len obľúbené pesničky a stoličky rozmiestnené do kruhu. Počet stoličiek musí byť o jednu menej ako je počet detí. Deti tancujú dookola kruhu, dokiaľ hrá hudba. V momente, keď hudbu vypnete, všetci si musia okamžite sadnúť. Ten, komu sa stolička neujde, vypadáva. Odoberte jednu stoličku a hra pokračuje ďalej. Víťazom sa stáva ten, ktorý si sadne na poslednú stoličku.

Párty na záhrade láka k vodnému vystrájaniu – hlavne vtedy, ak je naozaj teplo. Piráti uprednostnia boj s vodnými pištoľami, ale ozajstnej vodnej guľovačke neodolajú ani dievčatá. Ak niečo takéto chystáte, do pozvánky napíšte, aby si deti priniesli aj náhradné oblečenie. Vodu, ktorou budete plniť balóny, môžete zafarbiť. Na šnúru pripevnite veľký terč, do ktorého budú deti hádzať vodou napustené balóniky.

A keď príde na rad torta, rozdajte vystreľovacie konfety, papierové serpentíny, trúbkyfrkačky a nechajte hostí vyrobiť poriadny hluk.

Pri torte si deti trochu oddýchnu a potom môžete spustiť diskotéku. Hudbu určite pripravte vopred spolu so svojimi deťmi. Dvojiciam dajte medzi čelá balón a nechajte ich tancovať tak, aby im neutiekol. Alebo priviažte balóny tanečníkom k nohám a tí sa budú snažiť navzájom si ich prasknúť. Balón si môžu deti v kruhu medzi sebou hádzať a keď vypnete hudbu, dieťa, ktoré ho práve drží, vypadáva. Balón sa dá nahradiť plyšovou hračkou alebo loptičkou.

Hľadanie pokladu

Potom nechajte deti, aby si posadali, a vytiahnite vopred pripravenú mapu s ukrytým pokladom. Ak si vymyslíte hádanky, ktoré ich budú navigovať, hľadanie bude ešte napínavejšie. Pokladom môže byť krabica plná čokoládových mincí a gumových medvedíkov alebo drobných darčekov, ktoré ste vopred prichystali so svojimi deťmi.

Keď sa chce deťom ešte hrať (a kedy sa nechce?) a je na to čas, môžete si zahrať nasledovnú hru. Dvojice sa postavia oproti sebe, priložia si k sebe dlane a vy im zaviažete oči. Na váš príkaz musia robiť jednoduché činnosti – drepy, otočiť sa na mieste, zatlieskať, zdvihnúť ruky do výšky a zatriasť nimi a podobne. Potom sa musia znovu dotknúť dlaňami. Nie je to také jednoduché, ako sa možno zdá. Túto hru určite nehrajte v malom priestore.

Hier, ktorými zabavíte deti na párty, je viac než dosť. Oslavu ukončite pozeraním rozprávky alebo obľúbeného filmu. Deti sa upokoja a pôjdu spokojné domov. Na pamiatku môžu niečo pekné nakresliť do pamätníka. A vy za to môžete všetkým deťom darovať fotky z oslavy napálené na CD.

Produkty nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo v eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*