Darčeky zabalené s láskou k prírode

20. decembra 2018

Darčeky zabalené s láskou k prírode
20. decembra 2018 Veronika Heckova

Darčeky nakúpené a poschovávané? Je na čase ich vytiahnuť a zabaliť. Tento rok nechajte rolky s tučniakmi a vločkami aj celofánové mašle v obchodoch a vyskúšajte balenie darčekov do recyklovaného papiera.

Balenie vianočných darčekov je pre niekoho zábava, pre iného trápenie. Základom je správne ich zabaliť do papiera. Ak má darček rôzne nepravidelné tvary, je lepšie ho umiestniť do škatule a až potom zabaliť. Najprv si vždy vystrihnite kus papiera, ktorý zodpovedá veľkosti darčeka. Zbytočne veľké hárky sa po okrajoch ťažšie ohýbajú a upravujú.

Baliace papiere si môžete vybrať v rôznych farbách. V ponuke nájdete, hnedé aj takzvané šedáky. My sme v dnešnom blogu využili recyklovaný baliaci papier v hárkoch „šedák, ktorý sa pekne dopĺňal s pečiatkami aj prírodnými dekoráciami.

Vyrobte si vlastný baliaci papier

Pri balení darčekov pre deti treba brať ohľad na ich predstavy. Pravdepodobne ich hnedý papier s vetvičkou veľmi nenadchne. V tomto prípade je lepšie recyklovaný papier ozdobiť. Ideálnou voľbou sú pečiatky.
Naše srdcia si získala súprava DJECO príšerky alebo kolekcia s lienkami a motýľmi. V každej súprave nájdete sedemnásť gumených pečiatok. Tie môžete používať jednotlivo alebo ich rôzne nakombinovať.

Odtlačky pečiatky na papier rozmiestňujte rovnomerne. Najprv opečiatkujte stred papiera a potom postupujte smerom k okrajom. Keď máte celý papier ozdobený, zabaľte do neho darček a previažte ho jutovým špagátikom. Môžete pridať aj malú drevenú dekoráciu v podobe hračky, prípadne pestrofarebné štipce so zvieratkami.

Namiesto celofánu vetvičky s bobuľami

Tento rok sa celofán jednoducho nenosí. Ak ste sa celý rok snažili nepoužívať mikroténové vrecúška, nepokazte si to na Vianoce. Namiesto toho radšej prilepte na darčeky ozdoby, ktoré nájdete v prírode. Pozberajte všetko, čo vám príde do cesty, vrátane konárikov ihličnanov, šišiek či vetvičiek s bobuľami.

Na balenie darčeka si pripravte: samolepiacu bielu bavlnenú čipku, vetvičku s bobuľami, jutový špagát, nožnice a lepiacu pásku. Tento tip je vhodný aj pre všetkých, ktorý nemajú doma taviacu pištoľ.

Postup je úplne jednoduchý. Najskôr pekne zabaľte darček do recyklovaného papiera. Potom po dĺžke prilepte dva pásiky čipky a priložte halúzku. Nakoniec celý darček aj s halúzkou previažte jutovým špagátom. Elegantné, jednoduché a ekologické.

Ozdobujte ihličím, šiškami a sušeným ovocím

Posledný tip na balenie darčekov je podobný tomu predchádzajúcemu s tým rozdielom, že všetky dekorácie treba prilepiť taviacou pištoľou. Či už máte živý alebo umelý stromček, tieto darčeky prinesú do vášho domova skutočnú prírody.
Pripravte si: nožnice, baliaci papier, taviacu pištoľ, jutový špagátik a všetko, čo ste našli počas vášho výletu do zimnej prírody.

Ako prvé si musíte darček zabaliť do recyklovaného baliaceho papiera. Na lepenie okrajov a prekladov môžete použiť lepidlo, taviacu pištoľ alebo lepiacu pásku. Ak budete lepiť papier páskou, používajte malé, nenápadné ústrižky.
Ku koncu balenia si rozohrejte taviacu pištoľ a rozložte na stôl všetky šišky a vetvičky. Skúste ich medzi sebou rôzne kombinovať a spájať. Vytvorený aranžmán potom prilepte na vrchnú časť zabaleného balíčka. Ak chcete darčeku dodať ešte trochu zimnej atmosféry, môžete ho prestriekať snehom v spreji.

Pekne zabalený darček potrebuje menovku

Na záver už len jeden malý tip. Ku každému darčeku pripojte menovku. Je to vkusnejšie riešenie ako popísať balíček centrofixkou. Menovky kúpite aj v našich kamenných predajniach alebo si ich vystrihnite z hrubšieho kartónu. Postačí aj obyčajný obdĺžnik s dierkou od dierkovača.
Menovku môžete priviazať k darčeku špagátikom alebo použite elegantné kovové listové spony v zlatej alebo ružovo-zlatej farbe. Edf

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*