Darčeky pre mužov – darujte niečo originálne

2. novembra 2016

Darčeky pre mužov – darujte niečo originálne
2. novembra 2016 Veronika Heckova

Každý vie, že december je nielen obdobím zimných radovánok, ale aj časom, keď oslavujeme najkrajšie sviatky v roku. Vonku vládne mráz, ľudia zdobia stromčeky a trávia čas so svojimi najbližšími. 24. decembra, na Štedrý deň, sa pohostíme slávnostnou večerou a rozbalíme si darčeky, ktoré priniesol Ježiško. Každý si pod stromček želá niečo iné, a preto je veľmi náročné zadovážiť všetky darčeky a doručiť ich na tú správnu adresu. Aby sme Ježiškovi pomohli, môžeme si darovať niečo pekné aj navzájom medzi sebou.

Veľkú radosť spôsobí nielen to, keď darček dostaneme, ale aj keď ho darujeme. Prečo sa teda nepotešiť dvojnásobne a nevymyslieť nejaký darček pre svojich blízkych? Čo by sme mohli zabaliť mužom v rodine – ockovi, synovi, manželovi?

Pre mladých dobrodruhovsev-muzi1

Každý muž má niekde v sebe skryté sklony k dobrodružstvu. Jeden možno hlbšie, u iného sú zjavnejšie. Ak ich váš synátor v sebe práve objavil a namiesto vysedávania pri počítači si obľúbil hory a turistiku, podporte ho v tom a pomôžte mu zadovážiť si kvalitnú výbavu. Outdoor zažíva v poslednej dobe boom, a tak určite nebudete mať problém vybrať niečo, čím ho potešíte.

Kvalitný zážitok je podmienený kvalitnou výbavou. Aby sa váš syn nevracal z dobrodružstva premoknutý, vymrznutý alebo znechutený kvôli otlakom na chodidlách musí mať prvotriedne topánky, samozrejmosťou sú oblečenie, stan a kvalitný ruksak. Ale vhodné doplnky sú to, čo robí zážitok ešte lepším. Urobte preto mladému dobrodruhovi radosť napríklad pršiplášťom, keby sa v divočine nečakane spustil lejak, alebo kvalitnou termofľašou, aby bolo v čom zobrať teplý čaj. Kompas je nevyhnutnosť a hoci dnešné smartfóny ho majú v sebe zabudovaný, na kamarátov určite zapôsobí, ak vytiahne aj ten klasický. A vreckový nožík ako súčasť základnej výbavy zálesáka netreba ani spomínať.

Ako potešiť domácich kutilov?

Aj váš muž sa vo voľnom čase prechádza po dome a rozmýšľa, čo by ešte opravil? Ak je takto prakticky založený, rozhodne sa nemáte na čo sťažovať. Najlepšie, čo môžete urobiť, je podporovať ho v tom. Vianoce sú vhodnou príležitosťou na výmenu jeho zastaraného pracovného náradia za novšie. Každý muž sa poteší, keď žena ocení jeho zručnosť. Nebojte sa preto zabaliť mu pod stromček kufrík s náradím, nové montérky alebo peknú pracovnú košeľu. A ak večne nemôže niečo nájsť, vyskúšajte multifunkčné náradie, kliešte alebo francúzsky kľúč, ktoré spájajú viacero kusov náradia do jedného.

Čo vybrať pod stromček ockovi?sevt_muzi2

Ak ešte nezarábate, možnosti sú obmedzené vreckovým alebo ušetrenými peniazmi. Alebo sa môžete spojiť s mamou a vymyslieť niečo spoločne. Darček môžete vyrobiť doma, alebo mu zaobstarajte niečo pekné a elegantné. Ak pracuje v kancelárii, tak napríklad kvalitné pero alebo tašku na dokumenty. Ak sa často sťažuje, že sa mu vybíja telefón, power bank bude tou správnou voľbou. Alebo niečo voľnočasové? Chodieva behať či do posilňovne, aby sa udržal vo forme? V tomto prípade sa mu budú výborne hodiť slúchadlá Zipper, ktoré si môže nastaviť tak, aby mu nepadali.

Každého muža poteší darček, ktorý je darovaný z lásky a dá sa z neho vycítiť váš záujem o neho. Najlepšie je preto počúvať, o čom celý rok rozpráva, a potešiť ho niečím vysnívaným. Ak sa však aj tak nebudete vedieť rozhodnúť, aký darček kúpiť, naše rady môžu byť cennou inšpiráciou. Navštívte naše predanie ŠEVT papiernictvo alebo eshop www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*