Elegantne zabalený darček pre maminku ♥

10. mája 2019

Elegantne zabalený darček pre maminku ♥
10. mája 2019 Veronika Heckova

Už túto nedeľu, 12. mája, oslavujú mamičky svoj sviatok. Veríme, že darček už máte pripravený a chýba vám len posledný krok, pekne ho zabaliť. Ukážeme vám, ako na to.

Najjednoduchším spôsobom, ako pekne zabaliť darček, je využiť krabičku. Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach, tvaroch a ak si vyberiete takú, ktorá je bez potlače, môžete si ju ľubovoľne dotvoriť. Napríklad pomocou fixiek, krepového alebo scrapbookingového papiera.

Okrem toho dbajte aj na dojem po otvorení krabičky. Darček nemusí byť v nej len voľne položený, môžete ho predtým zabaliť do hodvábneho papiera alebo týmto papierom vysteľte vnútro krabičky.

Na výrobu budete potrebovať (všetky tri postupy):

Sevt Den Matiek (3)

Ak máte všetky potrebné veci na výrobu, tak darček pre maminku môžete teraz zhotoviť.

Prvým spôsobom, ako ozdobiť krabičku, je použiť papier na scrapbooking.

Ide o dizajnový papier, ktorý kúpite vsade obsahujúcej hárky s rôznou potlačou. Je len na vás, ktorý vás osloví, prípadne môžete využiť aj kombináciu viacerých motívov. Nás inšpirovala elegantná bodkovaná potlač.

Bočné strany krabičky obkreslite na papier a vystrihnite. Potom ich pomocou lepidla prilepte k jednotlivým stranám.Sevt Den Matiek (5)

Keď máte krabičku pripravenú, je na čase ozdobiť aj veko. Vystrihnite si zo stužky prúžky, ktoré sú o niečo dlhšie ako šírka veka. Následne stužky prilepte k veku tak, aby sa v strede prekrížili. Na lepenie sa hodí taviaca pištoľ. Na záver prilepte mašličku a vnútro vysteľte ružovým hodvábnym papierom. Sevt Den Matiek (8)

Druhá krabička pre všetky mamičky, ktoré majú rady mimoriadne obľúbené ľudové vzory a motívy.

Postup je úplne jednoduchý a budete potrebovať len krabičku, fixku, stužku a hodvábny papier.

Ako prvé ozdobte veko krabice ľudovým vzorom. Môžete si nájsť nejaký na internete, prípadne skúste vytvoriť niečo vlastné. Základom toho nášho sú srdiečka, ktoré sme kreslili pomocou vykrajovačky na medovníky. Kresliť sa dá aj z ruky alebo pomocou makety z papiera.

Následne krabičku po obvode oblepte stužkou a do vnútra uložte hodvábny papier v červenej farbe.

Sevt Den Matiek (17)

Poslednú krabičku ozdobíme pomocou krepového papiera.

Možno ste si ním kedysi v detstve farbili vlasy na karneval. A aj dnes využijeme jeho farbiacu schopnosť. Krepový papier je napustený farbivom, ktoré sa po kontakte s vodou ľahko uvoľňuje a zanecháva zaujímavé odtlačky. Navyše rôzne farby papiera po prekrytí vytvárajú nové odtiene, a tak s ním môžete ľubovoľne experimentovať. Sevt Den Matiek (18)

Pomocou orezávača v tvare srdca vystrihnite z krepového papiera viacero srdiečok. Využívajte rôzne farby, vhodné sú minimálne tri odtiene, ktoré spolu farebne ladia. Následne priložte krepové srdiečka na krabičku a navlhčite ich čistou vodou. Papier sa ku krabičke ihneď akoby prilepí.

Následne mokré papierové srdiečka postupne pomaly odstráňte a nechajte krabičku vyschnúť.

Sevt Den Matiek (23) Sevt Den Matiek (24)Ako vidíte, krabičkám a hodvábnemu papieru to spolu perfektne ladí. Do hotových krabičiek zabaľte pripravený darček. Úsmev a radosť vašej maminky bude istá. A nie len pre darček, ale najmä preto, že ste si na ňu spomenuli a aspoň takto jej vyjadrili vďaku za všetku jej snahu, lásku a obetavosť.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*