[spb_text_block animation="none" animation_delay="0" simplified_controls="yes" custom_css_percentage="no" padding_vertical="0" padding_horizontal="0" margin_vertical="0" custom_css="margin-top: 0px;margin-bottom: 0px;border-top: 0px default ;border-left: 0px default ;border-right: 0px default ;border-bottom: 0px default ;padding-top: 0px;padding-left: 0px;padding-right: 0px;padding-bottom: 0px;" border_size="0" border_styling_global="default" width="1/1" el_position="first last"]

Zoznámte sa s QR kódom

Citacka QR Kodov1Skratka „QR“ pochádza z anglického výrazu Quick Response (rýchla reakcia), ide o dvojrozmerný kód na rýchle dekódovanie. Samotný QR kód je obdobou čiarového kódu, svojím vzhľadom pripomína bludisko. Nesie v sebe zašifrované informácie, ktoré nám zásadným spôsobom zjednodušujú cestu k objednávke tovaru, elektronickej komunikácii, bankovníctvu, prezeraniu elektronických kníh a časopisov, výmene kontaktných údajov z vizitiek a podobne. QR kód môže obsahovať webovú adresu, e-mailovú adresu, telefónne číslo, kontaktné informácie, SMS, MMS a tiež údaje o udalosti (názov, miesto, čas, trvanie, geografická poloha).

Aplikácia QR kóduCitacka QR Kodov3

Na čítanie QR kódov je potrebné mať nainštalovanú aplikáciu, ktorú si bezplatne stiahnete v App Store či Google Play (v závislosti od platformy, ktorú využívate). Niektoré smartfóny čítačku QR kódov majú už v sebe nainštalovanú. Na čítanie QR kódov však nutne nepotrebujete smartfón, stačí vám aj bežný mobil s podporou Java aplikácií, pomocou aplikácie fotoaparát.

Alebo môžete použiť našu aplikáciu ŠEVT, ktorú si bezplatne stiahnete v App Store či Google Play.

Použitie čítačky QR kódov

Použitie čítačky je veľmi jednoduché. Ak pôjdete cez našu aplikáciu ŠEVT, stačí namieriť váš mobil na QR kód a stlačiť tlačidlo „Start Scan“. Následne budete presmerovaní na stránku, na ktorej:

  • sa dozviete viac informácií o našich tovaroch a službách,
  • získate prehľad o podobných a súvisiacich produktoch,
  • vám ponúkneme tipy, rady a návody,
  • si môžete pozrieť videá, ktoré vám predstavia naše produkty a ich použitie.

Ak využijete samotnú aplikáciu, stačí váš mobil namieriť na QR kód. Aplikácia sama zosníma kód a presmeruje vás na vybranú stránku. Veľa aplikácií si pamätá už nasnímané QR kódy. To umožňuje vrátiť sa k zaujímavým informáciám znova alebo vtedy, keď je na to čas.

Citacka QR Kodov4QR kódy hľadajte na produktových stojanoch v predajniach, letákoch, magazínoch i priamo na niektorých tovaroch.

Veci, ktoré v papiernictve objavíte, môžu prispieť k pozitívnym zmenám vo vašom živote. Ako, to sa dozviete napríklad v magazínových článkoch, ktoré nájdete na našej webovej stránke, alebo aj priamo v aplikácii ŠEVT. Nájdete tu potrebné informácie k tovarom a ich využitiu.

Celý rok sa vás snažíme inšpirovať, rozvíjať vašu kreativitu a šikovnosť. Ponúkame rady, ako tráviť čas s deťmi, aby sa zabavili nielen ony, ale i vy.

 

Pozrite si náš video návod o QR kóde, na čo nám slúži, kde všade sa používa a ako získate papiernictvo do vrecka.

[/spb_text_block] [spb_video link="https://www.youtube.com/watch?v=Uq8GCwaZohk" full_width="yes" width="1/1" el_position="first last"] [spb_text_block animation="none" animation_delay="0" simplified_controls="yes" custom_css_percentage="no" padding_vertical="0" padding_horizontal="0" margin_vertical="0" custom_css="margin-top: 0px;margin-bottom: 0px;border-top: 0px default ;border-left: 0px default ;border-right: 0px default ;border-bottom: 0px default ;padding-top: 0px;padding-left: 0px;padding-right: 0px;padding-bottom: 0px;" border_size="0" border_styling_global="default" width="1/1" el_position="first last"]

Pozrite si aj video ako si stiahnuť aplikáciu QR kód.

[/spb_text_block] [spb_video link="https://www.youtube.com/watch?v=EhNlLT4Wf74" full_width="yes" width="1/1" el_position="first last"]