Čítačka QR kódov – váš šikovný sprievodca sortimentom v predajniach ŠEVT

1. júla 2017

Čítačka QR kódov – váš šikovný sprievodca sortimentom v predajniach ŠEVT
1. júla 2017 Jana Lauková

Zoznámte sa s QR kódom

Citacka QR Kodov1Skratka „QR“ pochádza z anglického výrazu Quick Response (rýchla reakcia), ide o dvojrozmerný kód na rýchle dekódovanie. Samotný QR kód je obdobou čiarového kódu, svojím vzhľadom pripomína bludisko. Nesie v sebe zašifrované informácie, ktoré nám zásadným spôsobom zjednodušujú cestu k objednávke tovaru, elektronickej komunikácii, bankovníctvu, prezeraniu elektronických kníh a časopisov, výmene kontaktných údajov z vizitiek a podobne. QR kód môže obsahovať webovú adresu, e-mailovú adresu, telefónne číslo, kontaktné informácie, SMS, MMS a tiež údaje o udalosti (názov, miesto, čas, trvanie, geografická poloha).

Aplikácia QR kóduCitacka QR Kodov3

Na čítanie QR kódov je potrebné mať nainštalovanú aplikáciu, ktorú si bezplatne stiahnete v App Store či Google Play (v závislosti od platformy, ktorú využívate). Niektoré smartfóny čítačku QR kódov majú už v sebe nainštalovanú. Na čítanie QR kódov však nutne nepotrebujete smartfón, stačí vám aj bežný mobil s podporou Java aplikácií, pomocou aplikácie fotoaparát.

Alebo môžete použiť našu aplikáciu ŠEVT, ktorú si bezplatne stiahnete v App Store či Google Play.

Použitie čítačky QR kódov

Použitie čítačky je veľmi jednoduché. Ak pôjdete cez našu aplikáciu ŠEVT, stačí namieriť váš mobil na QR kód a stlačiť tlačidlo „Start Scan“. Následne budete presmerovaní na stránku, na ktorej:

  • sa dozviete viac informácií o našich tovaroch a službách,
  • získate prehľad o podobných a súvisiacich produktoch,
  • vám ponúkneme tipy, rady a návody,
  • si môžete pozrieť videá, ktoré vám predstavia naše produkty a ich použitie.

Ak využijete samotnú aplikáciu, stačí váš mobil namieriť na QR kód. Aplikácia sama zosníma kód a presmeruje vás na vybranú stránku. Veľa aplikácií si pamätá už nasnímané QR kódy. To umožňuje vrátiť sa k zaujímavým informáciám znova alebo vtedy, keď je na to čas.

Citacka QR Kodov4QR kódy hľadajte na produktových stojanoch v predajniach, letákoch, magazínoch i priamo na niektorých tovaroch.

Veci, ktoré v papiernictve objavíte, môžu prispieť k pozitívnym zmenám vo vašom živote. Ako, to sa dozviete napríklad v magazínových článkoch, ktoré nájdete na našej webovej stránke, alebo aj priamo v aplikácii ŠEVT. Nájdete tu potrebné informácie k tovarom a ich využitiu.

Celý rok sa vás snažíme inšpirovať, rozvíjať vašu kreativitu a šikovnosť. Ponúkame rady, ako tráviť čas s deťmi, aby sa zabavili nielen ony, ale i vy.

 

Pozrite si náš video návod o QR kóde, na čo nám slúži, kde všade sa používa a ako získate papiernictvo do vrecka.

Pozrite si aj video ako si stiahnuť aplikáciu QR kód.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*