Cestujeme na prázdniny – čo zbaliť deťom

13. februára 2016

Cestujeme na prázdniny – čo zbaliť deťom
13. februára 2016 ŠEVT a.s.

Konečne nastal ten deň, na ktorý ste sa vy, a hlavne vaše deti tak dlho tešili- odchádzate spolu na prázdniny! Dobrodružstvo sa začína už počas cesty. Mnohokrát je cesta dlhá a s deťmi ste nútení vydržať v dopravnom prostriedku niekoľko (nudných) hodín. Čím dlhšie ste v aute, vlaku, autobuse, lietadle, tým sú vaše deti nervóznejšie a vám ich vymýšľanie náladu tiež nezlepšuje. Avšak cesta na dovolenku nemusí byť nočnou morou. Dá sa veľmi jednoducho premeniť na rodinnú zábavu, a dokonca sa môže stať, že sa vám bude zdať prikrátka. Ako je to možné?

Niekoľko tipov, ako prežiť dlhú cestu na prázdniny

Premeniť nudné cestovanie na niečo zábavné je ľahšie, ako si možno myslíte. Stačí mať poruke spoločenské hry, a hneď vám čas ubehne rýchlejšie.

Človeče, nehnevaj sa!

Jedna z najznámejších a najjednoduchších spoločenských hier. Vďaka svojim jednoduchým pravidlám je to hra pre všetky vekové kategórie, čiže o zábavu majú postarané deti, rodičia aj starí rodičia. Ak by ste predsa len potrebovali hru, do ktorej by ste mohli zapojiť trochu viac stratégie, dobrý nápad je tiež vziať so sebou šach alebo dámu. S týmito hrami si dokonca môžete urobiť malý rodinný turnaj. Cena pre víťaza už závisí iba od vašej fantázie…

Nápady na dlhý čas.

 

sevt-magneticke-hry

Pod pojmom zábava si, samozrejme nikto nepredstavuje zbieranie figúrok rozsypaných po celom dopravnom prostriedku. Všetky uvedené hry dostať kúpiť v praktickej cestovnej verzii vybavenej magnetmi, vďaka ktorým sa figúrky z hracej plochy nezošmyknú, ani ak sa ocko – šofér nečakane rozhodne prejsť zákrutu trochu prudšie.

Karty

Ďalšou možnosťou, ako si skrátiť dlhú chvíľu, sú kartové hry. Sedma, faraón alebo obyčajný čierny Peter môžu byť tiež praktickým zdrojom zábavy počas dlhých ciest. Dospelí môžu najprv súťažiť, kto si rýchlejšie spomenie na všetky pravidlá, a hra sa môže začať!

sevt-karty

Omaľovánky

Ak vaše deti nie sú súťaživé, stále existuje posledná záchrana vo forme knižky alebo omaľovánky. Nie je nič jednoduchšie, ako pribaliť do príručnej batožiny malý zošit s čierno-bielymi obrázkami a zopár farbičiek. Dieťa alebo aj kreatívny dospelý sa bude sústrediť iba na svoj obrázok, a tak mu cesta rýchlo ubehne.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*