Prečo Bio taška BioBag?

27. februára 2018

Prečo Bio taška BioBag?
27. februára 2018 Veronika Heckova

Správa z tlače:

Počas posledných desiatich rokov sa na svete vyrobilo viac plastu ako za celé minulé storočie. Plasty, ktoré v súčasnosti patria k najpoužívanejším materiálom na svete, najviac ohrozujú našu planétu. Je to najmä kvôli ich nízkej cene, odolnosti a dlhej životnosti. Niektoré plasty sa v prírode rozkladajú až stovky rokov. Nielen moria a oceány sú zamorené plastami. Kopy plastových odpadkov sú aj v slovenských riekach a najlepšie je to vidieť na priehradách, kde sa zbiehajú. 

Na Slovensku sa každoročne pri čistení priehrad nazbierajú tony plastu.
Ministerstvo životného prostredia rozbehlo boj proti plastovým taškám! Ambíciou je úplne vytlačiť igelitové tašky zo Slovenska, ktoré vo veľkej miere končia na skládkach.

A ešte trošku čísiel:

Ročne sa vo svete vyrobí 300 miliónov ton plastu, z ktorého je približne polovica určená na jednorazové použitie.
Riešenie znečistenia morských ekosystémov však nemožno nechať výlučne na prímorské krajiny. Aj my, ľudia žijúci na Slovensku, môžeme prispieť k zlepšeniu situácie.

Na Slovensku sa vyrobí takmer dva milióny ton ročne komunálnych odpadov a až vyše dve tretiny z tohto množstva skončia na skládkach odpadov. Slovensko má pritom povinnosť do roku 2020 triediť a recyklovať 50 % všetkých komunálnych odpadov.
Osem miliónov ton plastu, ktoré ročne končia v oceáne, sa po rokoch začnú rozpadávať na menšie čiastočky. Tieto čiastočky často skončia v žalúdkoch rýb a iných morských zvierat, ktoré si plastové kúsky pomýlia s potravou.

Nevedomky tak môžeme zjesť kúsky mikroplastov z oceánov nachádzajúce sa nielen v rybách a iných morských živočíchoch, ale napríklad aj v jedlej morskej soli bežne dostupnej v našich v obchodoch.
Tento problém sa týka každého z nás a týka sa nás to práve teraz!

Spoločnosť Ševt chce taktiež prispieť k ochrane a šetreniu prírody, a preto zavádzame do nášho sortimentu novú značku BioBag.

„Zelené“ BioBag tašky a vrecká:

  • certifikované ako 100% kompostovateľné európskou, slovenskou, americkou a aj austrálskou normou
  • plne biologicky odbúrateľné
  • vyrábané svetovým lídrom v oblasti – nórskou spoločnosťou BioBag International AS od roku 2004
  • predstavujú jednoduché a hygienické riešenie pre domácnosti aj reštaurácie
  • priedušné a odpad v nich nezapácha
  • ich kúpou netvoríte ďalší plastový odpad
  • je možné ich opätovne používať a na konci životnosti skompostovať

BioBag tašky a vrecká sa vyrábajú na báze kukurice, to znamená z obnoviteľných rastlinných zdrojov, na rozdiel od igelitiek a mikroténov, ktoré sa vyrábajú z ropy.

BioBag taška sa rozloží v komposte približne za 40 dní, kde ju mikroorganizmy vedia zjesť a stráviť. Igelitová taška sa rozkladá desiatky až stovky rokov.

Na trhu sa objavili aj tzv. „oxo“ tašky, ktoré sa mylne nazývajú ekologické. Nie je to však pravda, nakoľko tieto tašky sa vyrábajú z ropy a aj keď sa rozložia na okom neviditeľné čiastočky, plast z nich zostáva v prírode a znečisťuje ju.

Cena „igelitiek“ je preto tak extrémne nízka, lebo takmer všetky sa vyrábajú v Číne, bez ohľadu na znečistenie životného prostredia a humánne pracovné podmienky.

BioBag tašky sa vyrábajú v Európskej únii so zreteľom na ochranu životného prostredia a pri výrobe sa dodržiava európska legislatíva.

Medzi BioBag produktami si každý vyberie svoju alternatívu, ako chrániť prírodu:

1. BioBag kompostovateľná taška na nákup „20 L“Sevt Biobag
Bio alternatíva ku bežným igelitovým taškám.

2. BioBag kompostovateľná taška na drobný nákup
Zdravšia alternatíva ku mikroténovému vrecku!

Po opätovnom použití je možné tašku skompostovať.

3. BioBag kompostovateľné vrecko do koša „30 L“
Vďaka priedušnosti vreciek zostáva odpad suchý a bez nepríjemného zápachu, bez baktérií a plesní.

4. BioBag kompostovateľné vrecká na exkrementy pre psíkov, v rolke 40 ks
Kompostovateľné vrecká pre psy neobsahujú žiaden plast!

Sú vyrobené takisto z obnoviteľných rastlinných zdrojov a spolu so psím odpadom sú úplne rozložiteľné v komposte v priebehu 10 až 45 dní.

Je nesprávne, ak psie exkrementy, ktoré sú plne biologicky odbúrateľné, naberieme do plastového vrecka, ktoré sa bude rozkladať po dobu nasledujúcich 100 rokov.
BioBag vrecká sú logickým riešením a správnym výberom pre uvedomelých a zodpovedných majiteľov psích miláčikov a voči životnému prostrediu.

Produkty nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo v eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*