Ak ste už pre svojich blízkych našli tie správne darčeky, isto rozmýšľate aj nad tým, ako ich vhodne zabaliť. Možností je naozaj veľa, stačí si len vybrať.

Rýchle a praktické riešenie sevt_balenie

Najjednoduchším spôsobom, ako zabaliť takmer akýkoľvek darček, je vložiť ho do darčekovej tašky. Nemusíte nič strihať, primeriavať, lepiť, iba tašku rozložíte a je to. Na výber máte rôzne rozmery, farby aj dizajny. Všetko záleží od vášho vkusu a predovšetkým treba myslieť na osobu, ktorej je darček určený. Pokiaľ máte viac darčekov pre tú istú osobu, môžete použiť napríklad súpravu darčekových tašiek s rovnakým motívom alebo balenie zladiť do rovnakých odtieňov a farieb. Neviete si poradiť s darčekmi väčších rozmerov? K tomu vám poslúžia XXL darčekové tašky, ktoré sa nedajú len tak ľahko kúpiť. A extra veľké darčeky si predsa zaslúžia extra veľké balenie... Na oblečenie a módne doplnky, ako napríklad šatky, šály či iné, nie príliš objemné a ťažké darčeky, skúste využiť atraktívny darčekový obal s uškom. Stačí ho jednoducho poskladať a balenie je hotové. Ak sa riadite heslom, že menej je niekedy  viac, darujte darček v jednofarebnej papierovej taške. Tí zručnejší z nej môžu rôznymi kreatívnymi technikami vytvoriť naozaj originálne, vlastnoručne vyrobené balenie.

Elegantne a štýlovo

sevt_balenie4Darček darovaný v krásnej a elegantnej krabičke poteší ešte skôr, ako jeho budúci majiteľ stihne nazrieť pod vrchnák. Hranatá či oválna, s mašľou alebo bez nej, jednofarebná alebo s pestrým vzorom, bodkovaná, kvetovaná, s trblietkami ...  – je ich toľko druhov, že vás niektorá z nich určite osloví. Krabice sú pevné, preto do nich možno vložiť aj krehkejšie predmety, ako napríklad porcelán. Ich výhodou je aj to, že neskôr môžu poslúžiť ako pekná dekorácia do interiéru alebo úložný priestor na rôzne drobnosti. Takže vlastne venujete dva darčeky v jednom, keďže aj samotné balenie je darčekom.
Zaujímavou kombináciou tašky a krabičky je darčeková taška s vysúvacou zásuvkou. Taška je vďaka zásuvke stabilná, neprehýba sa a drží si svoj tvar. Preto je (rovnako ako klasická darčeková krabica) dobre využiteľná aj neskôr na úhľadné odloženie drobných vecí v domácnosti. Keď navyše darček starostlivo zabalíte do hodvábneho papiera a až tak položíte do krabice alebo tašky so zásuvkou, bude nielen chránený, ale jeho rozbaľovanie bude vďaka šuštiacemu papieru ešte napínavejšie.

Aby vynikol obsah

Niektoré skupiny darčekov vyzerajú krajšie a lákavejšie, keď nie sú ukryté pod akýmkoľvek obalom, ale je priamo vidieť ich obsah. Týka sa to predovšetkým „jedlých“ darčekov alebo kozmetiky. Napríklad pralinky, perníčky, sušienky, oriešky či domáce müsli tyčinky nádherne vyniknú v balíčku z celofánu alebo v praktickom priehľadnom vrecku. Človek má hneď chuť sa zahryznúť...

Takisto doma vyrobenú soľ do kúpeľa či šumivé gule by bola škoda schovať. Ak už ste si dali tú námahu a namiešali svojim blízkym niečo jedinečné, ukážte to . Balenie previažte stužkou alebo hoci aj kúskom špagátu, priložte kartičku, na ktorej je napísané zloženie vášho výtvoru a darček je pripravený na odovzdanie.

Overená klasika

Balenie darčekov do baliaceho papiera hádam nikdy nevyjde z módy. Za pomoci papiera, nožníc, lepiacej pásky alebo rollera vytvoríte balenie takmer na čokoľvek. Asi budete potrebovať trochu viac trpezlivosti a zručnosti ako pri iných typoch balenia, no výsledok určite stojí za to. Môžete skombinovať viac jednofarebných papierov alebo siahnuť po vzorovaných druhoch. Veľmi zaujímavé sú papiere s metalickým alebo 3D efektom. Keďže k takto zabaleným darčekom sa nedá tak ľahko dostať ako k tým v darčekovej taške, rozbaľovanie bude o to napínavejšie. A musíte uznať, že pri vianočnom stromčeku nič nenahradí zvuk šuchotania papiera.

Dôležité detailysevt_balenie1

Pri balení darčekov netreba zabudnúť na drobnosti, ktoré celému dielu dodajú šmrnc. Na žiadnom darčeku nesmie chýbať kartička s menom alebo venovaním. Mašle a stužky príjemne dotvoria vzhľad aj na prvý pohľad obyčajného baliaceho papiera a stanú sa peknou bodkou na záver.  Veselé aj obyčajné drevené štipčeky využijete na pripevnenie drobných dekorácií alebo menoviek.

Čím osobnejšie, tým vzácnejšie

Samozrejme, vždy je možnosť dať si darčeky zabaliť profesionálnej darčekovej službe. No verte nám, že aj keď vaše balenie nebude možno dokonalé, ale bude o to osobnejšie a hodnotnejšie. A ten, kto od vás vlastnoručne zabalený darček dostane, to určite náležite ocení. Balenie darčekov predsa nie je žiadna veda, ale je to (krásne) umenie.

Ak vás zaujali spomenuté produkty v článku, zoženiete ich v predajniach Ševt papiernictvo alebo v eshope www.sevtprerodinu.sk.