Aktivity pre deti – tvoríme z papiera

19. januára 2016

Aktivity pre deti – tvoríme z papiera
19. januára 2016 ŠEVT a.s.

Všetky mamičky by najradšej trávili čas s deťmi vonku, na čerstvom vzduchu, ale nie vždy to počasie alebo zdravie dovoľuje. Prinášame vám niekoľko tipov na aktivity pre deti, ako ich zabaviť aj v daždivých dňoch a zároveň ako ich učiť kreativite.

Aktivity pre deti, alebo ako rozvíjať jemnú motoriku?

Čoraz častejšie sa stáva, že detičky pred nastúpením do školy nemajú dostatočne rozvinutú jemnú motoriku ručičiek. Nenechávajte prípravu len na škôlky, venujte sa deťom aj doma, aby boli pripravené na prvé ťahy pera, a nemali tak potom problémy s kostrbatými písmenkami. Je vhodné zaobaliť túto činnosť do hier, tak dieťa ani netuší, že sa niečo učí.

Ručné práce – ako si vytvoriť príšerku.

778352a aktivity pre deti

Vynikajúce na rozvoj jemnej motoriky sú kreatívne sady. Dievčatá si môžu vďaka nim vytvoriť napríklad čarovný zámok alebo domček pre bábiky, chlapci pirátsku loď či ostrov pokladov.

Pomocou farebných papierov môžete svoje deti naučiť lepiť a strihať, ale aj vyrábať rôzne roztomilé dekorácie. Na internete nájdete množstvo návodov 7s5782a videonávodov vhodných nielen pre menšie deti, ale aj pre školákov. Na výrobu papierových dekorácií sú vhodné aj motívové papiere, ktoré sa dajú použiť aj na výrobu rôznych prianí a pohľadníc.

Kombináciou týchto aktivít sú kreatívne bloky – maľuj, strihaj, nalepuj s obľúbenými rozprávkovými postavičkami.

Stačí trocha kreativity

Postupne môžete vaše deti zoznamovať s rôznymi formami kreslenia a modelovania. Skvelými pomocníkmi budú papiere na akvarel.

Ak máte väčšie deti, skvelou voľbou sú transparentné papiere vhodné na výrobu pozdravov, ozdobných lámp, krabičiek, lampiónikov a na iné kreatívne práce. Aby boli výrobky vašich detí trvácne, namiesto obyčajného papiera použite kresliaci kartón alebo vlnitú lepenku, sú pevnejšie. Môžete z nich vytvoriť napríklad rybku. Postup je jednoduchý: Na kresliaci kartón stačí nakresliť siluetu rybky a vystrihnúť ju. Z lepenky potom vystrihnite šupiny a plutvy rôznych tvarov. Na záver nezabudnite rybke namaľovať očko a ústočká.

Ďalšou jednoduchou aktivitou je výroba vtáčej búdky. Budete potrebovať kartón, paličky od nanukov, vodové farby, farebné papiere (alebo kartóny), lepidlo a povrázok.

sevt-papierove-kvetykrepového papiera môžete vytvoriť napríklad farebné kytičky kvetov, ktoré budú aj milým doplnkom v detskej izbe, a keďže na ne stačí umelý pohár bez vody, nemusíte sa báť ani o neporiadok.

Dbajte na bezpečnosť

Tvorivé aktivity vyberajte primerane veku dieťaťa. Malým deťom nedávajte do rúk gombíky, koráliky alebo iné predmety, ktoré by mohli vdýchnuť alebo prehltnúť. Deti nikdy nenechávajte samé s nožnicami a používajte iba tie so zaoblenými hranami, nech je tvorenie zábavou a nie strachovaním o deti.

Viac produktov pri kratívnom využití papiera nájdete na našej stránke Ševt pre rodinu.

Komentáre (2)

 1. samkulin 3 roky nazad

  pekné ale skúste tam dať k tomu aj postup

  • Meno
   ŠEVT a.s. 3 roky nazad

   Dobrý deň
   ďakujeme za váš podnet. Na našej stránke máme veľa iných článkov, kde nájdete fotopostupy na výrobu papierových, textilných a veľa iných produktov. 🙂

   S pozdravom
   Ševt

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*