Ako zaručene zabaviť deti – výroba autodráhy podľa vlastných predstáv

31. júla 2017

Ako zaručene zabaviť deti – výroba autodráhy podľa vlastných predstáv
31. júla 2017 Jana Lauková

Počas daždivých dní alebo pri chorobe treba deti zabaviť v domácom prostredí. Pomocou nášho návodu na podomácky vyrobenú autodráhu ich nielen zaujmete, ale aj naučíte pracovať v tíme, rozvíjať jemnú motoriku, predstavivosť a vážiť si výsledky vlastnej tvorby.
Výroba autodráhy vám nezaberie veľa času a ak sa s ňou deti nebudú práve hrať, ľahko ju odložíte, nakoľko zaberá veľmi málo miesta. Cena výroby takejto autodráhy je zanedbateľná. Využiť totiž môžete pomôcky, ktoré už máte doma. Ako teda na to?

Budete potrebovať: papier, obyčajnú ceruzku, gumu, farebné ceruzky, fixky či vodové farby, pravítko, krabičky z liekov a kozmetiky alebo kotúče toaletného papiera, farebné papiere, korkové zátky, papierové košíčky na mafiny, lepidlolepiacu pásku, autíčka menších rozmerov

Pokiaľ nemáte doma väčší výkres či kotúč papiera, postačí vám aj baliaci darčekový papier (je však o niečo tenší a môže sa vlniť). Sevt Autodraha1

Na začiatku sa s deťmi dohodnite, ako by mal váš spoločný projekt vyzerať a čo všetko by mala autodráha obsahovať. Predstavu načrtnite na papier obyčajnou ceruzkou, ktorú v prípade potreby možno gumovať. Autodráha môže zahŕňať parkovisko, park, školu, cirkus – jednoducho všetko, čo deťom napadne pri predstave cesty autom.

Načrtnutú autodráhu následne môžete začať maľovať. Deti pri vyfarbovaní vediete, prípadne im necháte voľnú ruku pri výbere farieb a maliarskych pomôcok. O to viac si budú výrobu svojho diela užívať. Pokiaľ pracujete s kotúčom papiera, autodráhu môžete rozširovať podľa požiadaviek. Ak maľujete na výkres, pomôcť si môžete pridávaním ďalších výkresov.

Autodráhu môžete ozvláštniť výrobou 3D prvkov, akými sú napríklad budovy. Rôzne krabičky z domácnosti zabaľte do farebných papierov a fixkou im dokreslite okná. Vláčik vyrobíte podobne z krabičky a kotúčov toaletného papiera. Ako koľajnice možno použiť korkové zátky. Papierové košíčky na mafiny sa dajú využiť na výrobu kvietkov – stačí ich pomaľovať a nalepiť na výkres.

Keď je autodráha hotová, začína sa tá najzábavnejšia časť – testovanie. Verte, že deti sa pri hraní s vlastnoručne vyrobenou autodráhou zabavia do sýtosti. Malý tip na záver: Ak si chcete hru s autíčkami vychutnať ešte viac, pomocou fixiek na textil nakreslite autodráhu na tričko a o jemnú masáž chrbta máte postarané. Takéto dielo je aj skvelým tipom na darček.

Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*