Univerzálna pozornosť, ktorá sa hodí takmer na každú príležitosť – pohľadnica. Jej hlavnou úlohou je odkázať obdarovanému zopár milých slov. Ak chcete naozaj zaujať a prekvapiť, vyrobte ju vlastnoručne.

Poznáte to. Darček pripravený, kvety tiež a zrazu zistíte, že chýba pohľadnica. Vbehnete do prvého obchodu a jednu si rýchlo vyberiete. Dovnútra pridáte podpis a je to. Jednoduché, len trošku neosobné. Oveľa väčšiu radosť urobíte, keď do nej vložíte kúsok z vás.

Ako na to? Vyrobte ju. Nemusíte na prednú stranu maľovať zložité motívy, postačia aj nálepky a trošku kreativity. Dnes vám ukážeme, ako s pomocou nálepiek, šablón a hotových pohľadnicových kartičiek, vytvoríte originálnu a milú pozornosť. Sevt Pohladnice (1)

Minimalistická kvetinová pohľadnica zo šablóny

Ak je momentálne niečo naozaj v kurze, tak sú to kvetinové vzory v tvare venčeka. Objavujú sa na svadobných oznámeniach i pohľadniciach. Teraz si spoločne jednu takú vyrobíme. Aby ste sa nemuseli trápiť maľovaním, použijeme šablóny.

Na výrobu pohľadnice budete potrebovať:

Ako prvú si pripravte pohľadnicu z veľkého výkresu. Narysujte si obdĺžnik v rozmere 30 x 15 centimetrov a prehnite ho na polovicu tak, aby vám vznikla štvorcová pohľadnica.

Kvetinový venček na pohľadnici by mal byť súmerný, a preto si najskôr nakreslite na pohľadnicu kruh. Použite tvrdú ceruzku alebo, ak chcete byť naozaj presná, kružidlo. Náčrt urobte veľmi jemný a nenápadný, taký, ktorý takmer nevidieť.

Potom začnite okolo kruhu kresliť kvetinové vzory. Vyberte si zo šablóny tie, ktoré sa vám páčia. Výrezy môžete prekresliť pozdĺž okrajov alebo ich vyfarbiť. Vzniknú vám tak rôzne listy a kvety. Niektoré budú plné, iné len v obrysoch. Postupne pomedzi kvety pridávajte pierka.

S gélovým perom a šablónou sa pracuje rýchlo a jednoducho. Napriek tomu, že ide o ručnú maľbu, pohľadnica má vďaka nim čisté línie a vyzerá profesionálne.

Navyše gélové pero Languo kúpite v rôznych vtipných dizajnoch. Po nakreslení motívu ho môžete pribaliť k pohľadnici ako milý darček. Nakoniec do stredu kvetinového kruhu prilepte vybraný text. Sevt Pohladnice (8)

Veselé a farebné pohľadnice

Teraz je načase trošku chytiť iný vietor do plachiet. Odbočte od a uhladených pohľadníc. Poďte si vyrobiť niečo veselé a trblietavé.

Na výrobu budete potrebovať (z uvedených produktov vyrobíte približne osem pohľadníc):

Jednoduché pohľadnice pre absolútnych „neumelcov“

Ak viete, že už len samotné vystrihovanie alebo práca so štetcom vás odradí od kreatívnej činnosti, skúste to cestou najmenšej námahy. Použite tvorivé „polotovary“. V našom prípade súpravu kariet a scrapbookingové výrezy.

Rozmiestnite si výrezy po pohľadnici a premyslite si ich rozloženie. Keďže v jednom balení sú všetky výrezy približne v rovnakom dizajne, budú vám ladiť. Keď ste s kompozíciou spokojní, prilepte ju na kartu.Sevt Pohladnice (16)

Nakoniec vpíšte do pohľadnice venovanie. Nemusíte byť spisovateľkou, napíšte ho od srdca a výsledok bude perfektný.