Ako si vyrobiť originálne vianočné 3D ozdoby na stromček

29. novembra 2017

Ako si vyrobiť originálne vianočné 3D ozdoby na stromček
29. novembra 2017 Veronika Heckova

Obdobie pred Vianocami býva hektické a namiesto pokoja často mávame stres a pocit, že nič nestíhame. Aj vy sa tak cítite? Potrebujete chvíľku relaxu a ticha? Skúste si večer sadnúť k stolu a vyrobiť niekoľko vianočných ozdôbok na stromček. Uvidíte, ako ihneď zmizne všetok zhon a povinnosti.

Poznáte snežné gule? Postavičky, zimná scenéria, padajúci sneh – všetko ukryté za sklom. Ukážeme vám, ako si podobnú dekoráciu môžete vyrobiť aj na stromček. Budete potrebovať len trochu času, fantázie a priehľadnú plastovú guľu. Z jednej gule sa dajú vytvoriť až dve dekorácie a každá z nich bude mať vlastné plastové uško na zavesenie.

Na výrobu budete potrebovať: priehľadnú plastovú guľu, tavnú pištoľ, lepidlo, farebné fixky, pastelky, ceruzku, nožnice, kružidlo, biele a farebné výkresy s vyššou gramážou, vatu, dekoratívne stromčeky, trblietky, špagát, vianočnú stuhu Sevt 3d Ozdoby (2)

Čas potrebný na výrobu: 1 hodina

Sniežik sa nám chumelí

Ako prvú si skúste vyrobiť vianočnú guľu, v ktorej bude poriadna chumelica. Vata a dekoratívne stromčeky vytvoria skutočne realistický 3D dojem, ktorý vás zaručene vtiahne do zimnej atmosféry.

Postup:

 1. Na modrý papier narysujte pomocou kružidla kružnicu s priemerom o niečo väčším ako má plastová guľa.
 2. Z bieleho papiera vystrihnite kopce a malé snehové vločky. Na urýchlenie práce môžete použiť aj dierovač. Kopček z bieleho papiera musí byť menší ako modré koliesko.
 3. Biely kopček a vločky nalepte na modré koliesko.
 4. Potom prilepte tavnou pištoľou dekoratívne stromčeky tak, ako vidíte na obrázku.
 5. Úplne dopredu umiestnite bielu vatu a prisypte biele dekoratívne trblietky.
 6. Nakoniec na modré koliesko prilepte polovicu plastovej gule a po obvode upevnite farebný špagátik s mašľou. Sevt 3d Ozdoby (5)

Teraz skúste potriasť guľou. Biely prášok sa rozptýli po celom priestore a nalepí sa aj na obvod gule. Už vidíte tú snehovú chumelicu?

Snehuliak za domom

Ako sme už písali vyššie, z jednej gule sa dajú vyrobiť dve ozdoby, a preto neodkladajte nožnice a pokračujte v tvorení. Teraz je na rade papierová 3D krajinka so snehuliakom.
Postup:

 1. Zo sivého papiera vystrihnite kruh, ktorý bude opäť o trochu väčší ako plastová guľa.
 2. Na vytvorenie 3D efektu budete potrebovať viacero vrstiev papiera. Z bieleho papiera vystrihnite tri tvary tak, ako vidíte na prvom obrázku. Tieto tvary budete na seba vrstviť, a preto dodržujte princíp, že čím vyššiu vrstvu striháte, tým musí byť menšia. Sevt 3d Ozdoby (6)
 3. Pomocou fixiek a farbičiek vyfarbite snehuliaka.
 4. Začnite vrstviť vystrihnuté tvary. Najskôr nalepte ten najväčší a nakreslite k nemu stromček. Môžete prilepiť aj rôzne nálepky alebo dekoratívne vločky. Prvú vrstvu prilepte obyčajným lepidlom.
 5. Ďalšie vrstvy papiera už nalepujte pomocou tavnej pištole. Naneste hrubšiu vrstvu lepidla a papiere veľmi nepritláčajte, aby medzi nimi vznikli väčšie medzery. Poslednou vrstvou je snehuliak.
 6. Nakoniec na sivý podklad prilepte plastovú guľu a cez uško prevlečte špagátik na zavesenie.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*