Recyklovateľný adventný kalendár z farebného papiera

1. decembra 2019

Recyklovateľný adventný kalendár z farebného papiera
1. decembra 2019 Veronika Heckova

Pre malé deti je čas ešte nepredstaviteľnou veličinou. Kedy začne december a koľko je to vlastne dvadsaťštyri dní? A k tomu tie nadšené pohľady a iskričky v očiach plné očakávania… Odpoveďou na tieto otázky je adventný kalendár. Vďaka nemu bude čakanie príjemnejšie a zaujímavejšie.

Adventný kalendár môžete kúpiť, ušiť z látky alebo vyrobiť. Napríklad z farebného papiera. Postup je časovo trochu náročnejší, ale výsledok stojí za to. Náš dnešný adventný kalendár bude vyrobený z farebných obálok. Do nich môžete schovať malé cukríky, sušené ovocie alebo milý odkaz. Výber je len na vás.

Čo všetko potrebujete na výrobu?

Na tvorenie potrebujete v prvom rade poriadnu zásobu farebného papiera, vhodnejší je papier s vyššou gramážou. Obálky budú pevnejšie a rôzne ušká a parožky budú dobre držať tvar. Čo sa týka farieb, zídu sa vám takmer všetky, avšak viac papiera miniete v hnedých a béžových odtieňoch. Sevt Adventny Kalendar (6)

Okrem farebného papiera budete potrebovať ostré nožnice, ceruzku a lepidlo na papier. Čísla na jednotlivé balíčky si môžete vyrobiť z papiera alebo použite hotové drevené štipce so zvieratkami alebo číslami. Ak si vyberiete zvieratká, nezabudnite na každé dopísať fixkou číslo.

Keďže ideme vyrábať adventný kalendár z obálok, môžete ich uložiť do košíčka alebo zavesiť.1

My sme sa rozhodli pre zavesenie, keďže takto zvieratká lepšie vyniknú. Na zavesenie sme použili drevenú paličku, ktorú zoženiete v každom obchode pre domácich majstrov a pevný jutový špagát.

Posledným materiálom, ktorý sa vám zíde, sú drobnosti na ozdobenie. Využijete najmä textilné stužky s vianočnými motívmi a farebné rolničky.

Sevt Adventny Kalendar (8)

Keď máte všetko pripravené, pustite sa do strihania a lepenia. V prvom rade si nachystajte maketu na obkresľovanie obálok. Maketu vyrobíte podľa návodu v predchádzajúcom blogu alebo jednoducho rozlepte a rozložte akúkoľvek inú obálku, ktorú máte doma. Jej obrys si obkreslite na výkres a vystrihnite. To bude váš prototyp.

Hotové makety štvorcových a obdĺžnikových obálok obkreslite na jednotlivé farebné papiera a vystrihnite. Potom obálky zlepte do potrebného tvaru. Pochopiteľne, budete ich potrebovať dvadsaťštyri kusov.

Obálky následne dozdobte rôznymi výstrižkami podľa toho, aké chcete mať zvieratká. Inšpirovať sa môžete na internete alebo našimi zvieratkami. Oči sa ľahko vyrábajú s pomocou dierkovačky.

Prikladáme zopár inšpirácii. Napríklad na zajka sme potrebovali uši, oči, papuľku, nos a zuby. Obálku sme ponechali otočenú otváraním dopredu.Sevt Adventny Kalendar (11)

Sevt Adventny Kalendar (13)

Balíčky sú na výrobu oveľa jednoduchšie. Tu nemusíte v podstate nič vystrihovať, iba každú štvorcovú obálku previažte vianočnou stužkou a uviažte mašľu. Sevt Adventny Kalendar (15)

Zaujímavé sú aj obálky „stromčeky“. Tie môžete vyrobiť z obdĺžnikovej aj štvorcovej obálky. Nezabudnite na ne nalepiť farebné ozdôbky, nálepky alebo rolničky.

Sevt Adventny Kalendar (2)A takto to vyzerá po dvoch hodinkách usilovného strihania:Sevt Adventny Kalendar (3)

Sevt Adventny Kalendar (4)

Ak chcete kalendár zavesiť, pripravte si drevenú paličku, prípadne konár a uviažte dlhšie jutové špagátiky. Sevt Adventny Kalendar (7)

Na ne postupne pomocou štipcov popripínajte obálky. Prečnievajúce konce špagáta odstrihnite podľa potreby.
Ta dá!. Toto je výsledok.

Budeme radi, ak vás inšpirujeme a želáme vám príjemné tvorenie.

Komentár (1)

  1. Silvia 9 mesiacov nazad

    Super nápad.
    Určite využijem pre skrášlenie darčeka. ?

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*