Smartfóny. Kedysi sa nám o podobných technických vymoženostiach ani len nesnívalo, neskôr sme ich mali možnosť vidieť iba v sci-fi filmoch, no postupne sa tieto inovatívne predstavy stali realitou. Dnes si už takmer každý z nás nesie vo vrecku alebo kabelke vlastný mobil so všetkými jeho funkciami.

Aj keď bol mobilný telefón pôvodne určený len na telefonovanie, dnes už má mnohé iné spôsoby použitia. Od klasického telefonovania cez sms až po mobilný internet, ktorým nám telefón v mnohom nahrádza funkciu počítača. Avšak toto ešte stále nie je všetko.

Mobil už nie je len telefón - existuje k nemu množstvo doplnkov

Vďaka doplnkom vznikajú zaujímavé fotky

Mobil sa bežne používa aj ako fotoaparát. Aby boli fotografie urobené smartfónom zaujímavejšie, je tu možnosť dokúpiť si rôzne doplnky. Jedným z doplnkov je aj takzvané ,,rybie oko". Je to širokouhlý objektív, ktorý zaberá uhol 235 stupňov, a tak na jednom zábere môžete mať naraz zachytené všetko, čo vidíte pred sebou. Takéto objektívy sú väčšinou univerzálne pre všetky telefóny, tablety a iPady a dajú sa jednoducho nasadiť na šošovku fotoaparátu. Existujú tiež univerzálne objektívy, ktoré majú okrem funkcie ,,rybie oko" aj ďalšie funkcie, napríklad ,,makro" alebo možnosť širokouhlého záberu.

mobil

,,Selfie"

Ak radšej fotíte autoportréty alebo spoločné fotky s priateľmi, no vaša ruka na to nie je dosť dlhá, máme pre vás riešenie v podobe rôznych teleskopických držiakov. Dajú sa kúpiť v rôznych farebných vyhotoveniach aj s praktickou šnúrkou, aby vám náhodou nevypadli z ruky v tej najnevhodnejšej chvíli. Sú kompatibilné s väčšinou bežne používaných smartfónov.

Vodotesné puzdro

S pomedzi ďalších zaujímavých doplnkov sa oplatí všimnúť si vodotesné puzdro na mobil, ktoré sa však dá použiť aj na menší fotoaparát či mp3 prehrávač. Je vhodné do každého vlhkého prostredia. Svoju elektronickú hračku budete môcť používať na hladine, a dokonca aj pod vodou. Púzdro ju ochráni tiež pred prachom a pieskom,a vy si tak budete môcť bezstarostne užívať turistiku aj vodné športy.

Slúchadlá

Ak zvyknete tráviť čas vykonávaním menej akčných športov, ako je napríklad beh alebo prechádzka, a radi si počas toho vypočujete svoju obľúbenú hudbu, v ponuke sú aj štýlové slúchadlá s káblom vo forme zipsu.

Reflexné prvky môžu deťom zachrániť zdravie a život.

Externá batéria

Pri toľkých rôznych funkciách a možnostiach využitia je úplne normálne, že sa batéria telefónu vybije za relatívne krátky čas. Našťastie, aj na tento problém už existuje riešenie – externá batéria, pomocou ktorej môžete svojmu mobilu doplniť energiu úplne kdekoľvek, či už v meste, počas prechádzky alebo na turistike v lese. S touto batériou môžete pokojne hodiť za hlavu stres z vybíjajúceho sa telefónu.

Napriek všetkým život uľahčujúcim a zábavným funkciám by sme však nemali zabúdať pozerať sa na svet aj inak, ako cez displej smartfónu. Vypočuť si aj hudbu prírody, nie iba tú v slúchadlách a tiež nezanedbávať rozhovory ,,z očí do očí" so svojimi blízkymi, aj keď je komunikácia pomocou smartfónov taká jednoduchá.

Doplnky k mobilom nájdete v kategórii Praktické veci.