Aj keď dominantnou halloweenskou dekoráciou je bezpochyby tekvica, my sa dnes zameriame na iné typy výzdoby. Také, ktoré s vami hravo zvládnu vytvoriť si aj menšie deti.

Kamienky

Na strašidelnú výzdobu Vám postačia aj obyčajné kamene, ktoré nájdete na jesennej prechádzke. Potom stačia už len temperové farby, štetce, popisovač a hor sa na to! Fantázii sa medze nekladú.

Papierové girlandy

Ďalšou z nevyhnutných dekorácií sú girlandy – papierové retiazky. Budete potrebovať farebný papier, nožnice, špagát, ceruzku a popisovač. Je to veľmi jednoduché.

Takto si môžete vyrobiť aj iné halloweenske príšerky, napríklad strašidelné tekvice, pavúky či netopiere.

nahlad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malé milé strašidielka ako z bavlnky

Strašidielka si vyrobíte jednoducho podľa tohto fotonávodu. Potrebovať budete klbká vĺn rôznych farieb, nožnice, kartón, elastický drôt, lepidlo a dekoračné pohyblivé oči.

nahlad

Zdroj Shutterstock

Roztomilé potvorky

Na výrobu týchto roztomilých postavičiek môžete použiť modelovaciu hmotu Deli. Ide o samotvrdnúcu hmotu, ktorá vysychá na vzduchu po 24 hodinách. Ďalej budete potrebovať pohyblivé oči, lepidlo a vykrajovadlo.

nahlad

Zdroj Pinterest

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lietajúce netopiere

 

Samozrejme, na takejto párty nesmú chýbať netopiere! Stačí vám prázdna rolka od toaletného papiera, čierny výkres, poprípade farebný trblietavý papier pre krajší efekt, nožnice, lepidlo, špagát na zavesenie a biely popisovač. Hotových netopierov si môžete zavesiť buď na lampu, alebo na konárik a dať do vázy.

nahlad

Zdroj Shutterstock

A čo tak halloweenske vajíčka?

Vyfukovať a zdobiť vajíčka nemusíte len na Veľkú noc. Využite ich aj ako strašidelnú dekoráciu. Stačí vám len vyfuknuté vajíčko, temperové farby, štetec a čierny permanetný popisovač.

BUBUBU rúška

A aby sa nezabudlo na aktuálnu situáciu ohľadom koronavírusu, premeňte vaše obyčajné rúško na niečo strašidelné! Postačí vám čierny popisovač alebo farebné popisovače na textil.

Možností ako si vyrobiť strašidelnú výzdobu je neúrekom. Spríjemnite si dlhé jesenné večery a tvorte spolu s vašimi deťmi. O zábavu budete mať určite postarané.:-)

Ak vás zaujali spomenuté produkty v článku, môžete si ich zakúpiť v predajniach ŠEVT Papiernictvo alebo v eshope www.sevtprerodinu.sk.