7 „korenín“, ktoré správne „dochutia” každú párty

20. januára 2020

7 „korenín“, ktoré správne „dochutia” každú párty
20. januára 2020 Lenka Cisková

Začiatkom nového roka v nás síce ešte doznieva vianočná svetielková nálada, prázdninové zážitky a čaro silvestrovských osláv, no už sa tešíme na začínajúce obdobie plesov, fašiangových veselíc či karnevalov :-).

Aj vy sa niekam chystáte? Alebo ste vy sami organizátorom takéhoto večierka?

Ak ste vy hostiteľom párty, tak to je celkom „iná káva“ :-D.  Viete, na čo nezabudnúť a čím večierok vylepšiť, aby ste naň vy i vaši hostia ešte dlho spomínali?

Efektné dekorácieSevt Party (2)

Bez výzdoby by to asi nešlo… Dotvorí tú správnu atmosféru. Trblietky, konfety, balóniky, farebné reťaze, disko gule a všakovaké iné vecičky vás naladia a vtiahnu do večierkového víru. Netreba to však celkom preháňať, ale ani túto časť z príprav vynechať. Skúšali ste niekedy pripraviť výzdobu z tenučkého hodvábneho papiera? Pôsobí veľmi efektne a dokážete si ju vyrobiť celkom sami a za pár minút. Či už zvolíte farebné kvety na stôl alebo pompóny rôznych farieb, ktoré budú zdobiť strop, úspech bude zaručený. Ukážok a video návodov na ich výrobu je plný internet…

Slávnostný šat pre váš stôl

Krásne prestieranie dodá šmrnc každému posedeniu. Ulahodí oku a podporí chuť do jedla 😉 Servítky doladené k celkovej výzdobe sú nielen praktickým doplnkom, ale aj pekným oživením slávnostného stola. Netreba zabúdať ani na menu jedál a nápojov, ktoré sa budú počas večera a noci podávať a tiež na menovky pre hostí. Tie môžu byť umiestnené napríklad v štýlovom mini stojane, ktorý poslúži zároveň ako milá ozdoba. Pozvánky, zasadací poriadok, jedálny i nápojový lístok, rovnako ako aj menovky pre vašich hostí si môžete sami vytvoriť online v jednom štýle, ktorý bude krásne ladiť a korešpondovať s výzdobou miestnosti.

Mini stojan na menovku

 Lákavé chuťovky

Jedlo je to, čo dokáže celý večierok pozdvihnúť na celkom inú úroveň a zároveň aj úplne pokaziť.

Ak chcete, aby vaša veselica bola naozaj nezabudnuteľná, tak si dobre premyslite, aké dobroty budete hosťom podávať, resp. aký catering si zvolíte, a tiež aj ako a v čom budete servírovať. Nielen hlavné jedlá netreba podceňovať, ale ani malé chuťovky, ktoré hostia počas celej doby budú len tak zobkať pri víne a rozhovore s priateľmi. Ako dobre vieme, jeme aj očami… tak im teda doprajme chutný zážitok. Dezerty v košíčkoch s farebnými zápichmi, ovocné chuťovky, karamelové jabĺčka v čokoláde, cupcaky, slané dobroty… Aj vám sa už začínajú zbiehať slinky?

Doplnky, ktoré veselo naladia

Večierky sú hlavne o zábave. A nemáme na mysli iba sprievodný program, tanec či hudbu… Vymyslite niečo originálne, čo zodvihne zo stoličky aj tých najväčších odmietačov akejkoľvek zábavy. Vyskúšajte rôzne hry, do ktorých zapojíte vašich hostí.

Položte napríklad na každý stôl bublifuk a urobte si spoločné bublinkovanie. Veď bublinky predsa k oslavám neodmysliteľne patria (i keď najmä tie v pohári ;-)).

Oblečte do farieb aj samých seba :-). Papierové klobúčiky či škrabošky sú milým doplnkom. Tí odvážnejší si môžu vylepšiť svoj účes aj zmývateľnými farbami na vlasy (ak je to, samozrejme, v súlade s témou a dress kódom toho konkrétneho podujatia).

Papierové trúbky, fŕkačky, vystreľovacie reťaze patria síce k tým hlasnejším prejavom zábavy, no raz za čas sa treba aj odviazať, no nie 😉 ?

Drobné darčeky pre hostí

Milá drobnosť, ktorú vaši hostia dostanú spolu s prípitkom pri vstupe do sály, alebo bude položená vedľa taniera na stole, isto každého poteší. Nemusí to byť vôbec nič svetoborné, stačí naozaj maličkosť: medovník, vrecúško orieškov, magnetka, veselá záložka, prívesok či odznak s logom organizátora alebo čokoľvek iné, čo vám len napadne. Možností je neúrekom a fantázii sa ani v tomto smere medze nekladú.

Tombola

Viete si vôbec predstaviť večierok bez tomboly? Či už ju pojmete celkom seriózne alebo aj vtipne, to je na vás, chýbať by však asi nemala. Vyberanie šťastných čísiel tombolových lístkov a samotné žrebovanie je pre hostí veľmi príjemným spestrením večera a tí šťastnejší si môžu naozaj odniesť hodnotnú spomienku v podobe zaujímavej výhry.

Sevt Party (4)a

Štýlové rekvizity na fotenie

Kto by netúžil po tom, aby výnimočné chvíle boli večné. Ale ako dobre viete, žiaden žúr netrvá donekonečna, nanajvýš tak do druhého dňa… Pripomínať vám ho však budú vaše spomienky a fotografie zachytávajúce atmosféru tej noci. Celkom milé a veselé fotky môžu vzniknúť, ak si fotenie spestríte foto stenou a zaujímavými foto rekvizitami. Takéto vtipné fotenie môže byť tiež jedným z bodov programu na vašej nezabudnuteľnej párty.

 

Všetko potrebné nakúpite v našich predajniach ŠEVT papiernictvo alebo v eshope.

Či už vás v najbližšom období čaká ples, karneval alebo fašiangová veselica, prajeme vám vydarený a ničím nerušený večer a všetkým hosťom príjemnú zábavu!

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*