3 jednoduché postupy, ako si vytvoriť z korenín a fazuliek očarujúce obrazy

6. júla 2017

3 jednoduché postupy, ako si vytvoriť z korenín a fazuliek očarujúce obrazy
6. júla 2017 Jana Lauková

Máte krásnu kuchyňu, ale stále vám v nej niečo chýba? Riešením by mohol byť obraz z prírodných materiálov. A nie hocijakých, ale presne tých, ktoré dennodenne používate v kuchyni. Na vytvorenie obrazu nepotrebujete žiadne špeciálne farby ani príslušenstvo.

Do výroby zapojte aj deti. Okrem toho, že výsledkom bude krásny vlastnoručne vytvorený obraz, naučíte svoje ratolesti rozpoznávať koreniny a rôzne potraviny. Už vedia, ako vyzerá celý badián alebo muškátový oriešok?

Kávičkárov sen

Kto miluje vôňu kávy a každé ráno začína svoj deň pri šálke tohto lahodného životabudiča, sa do tohto obrazu okamžite zamiluje. Minimálne do jeho vône.

Na výrobu budete potrebovať: rámik na fotografiu, kávové zrná, malú bielu fazuľku, tavnú pištoľ, nožnice, ceruzku, čiernu fixkuvýkresSevt Obraz Z Korenin1

Postup:

 1. Upravte rozmery výkresu, aby sa hodil do rámiku.
 2. Na výkres nakreslite čiernou fixkou symbol šálky kávy, prípadne si nájdite vhodný obrázok na internete a vytlačte ho na výkres.
 3. Pomocou tavnej pištole postupne prilepujte kávové zrná. Na urýchlenie práce si lepidlom z tavnej pištole potrite vždy väčšiu časť a rýchlo nasypte kávové zrná.
 4. Pomocou bielych fazuliek vyplňte priestor okolo nalepených kávových zŕn. Postup je rovnaký ako pri kávových zrnách – potrite väčšiu časť lepidlom a nasypte fazuľky.
 5. Obraz umiestnite do rámika a nájdite mu pekné miesto vo svojej kuchyni.

Mačky z fazuliek adzuki

No dobre, kuchyňu ste už vyzdobili. A čo obývačka? Sem prídu mačky. A nie hocijaké, ale mačky z fazuliek adzuki. A viete, čo je na nich najlepšie? Nemusíte ich kŕmiť a nepĺznu.

Na výrobu budete potrebovať: biele a tmavé fazuľky (my sme použili odrodu adzuki), rám na fotografiu, výkres, lepidlo, nožnice, fixku, ceruzku, špagát, stužkuSevt Obraz Z Korenin6

Postup:

 1. Upravte veľkosť výkresu, aby sa hodil do rámiku.
 2. Nakreslite naň dve siluety mačiek a vyfarbite ich čiernou fixkou.
 3. Na predkreslené siluety nalepte tmavé fazuľky. Tým, že sú vyfarbené čiernou fixkou, nebudú medzery medzi fazuľkami príliš viditeľné.
 4. Pomocou špagátu a stužky vytvorte dve malé mašličky a prilepte ich mačkám na chvost, krk alebo kdekoľvek inde.
 5. Prázdne miesta okolo mačiek vyplňte bielymi fazuľkami, ktoré nalepíte na výkres.

Sevt Obraz Z Korenin12

 

Koreninová fantázia

Tento obraz by sme pokojne mohli nazvať aj koreninové montessori. Zapojte do výroby aj deti, naučíte ich tak spoznávať rôzne druhy korenia, osvoja si nové slová a ak sa nepustia do jedenia čierneho korenia, užijete si spolu veľa tvorivej zábavy. Čím viac popustíte uzdu svojej fantázii, tým bude lepší výsledok.

Na výrobu budete potrebovať: malé maliarske plátno (prípadne pevný výkres a obraz neskôr zarámujete), hnedú akrylovú farbu, štetec, lepidlo, špagát, rôzne druhy korenín (my sme použili čierne korenie, škoricu, muškátový oriešok, badián, kávové zrná, klinčeky a trochu fazuliek adzuki, ktoré nám ostali po mačkách)

Sevt Obraz Z Korenin13

Postup:

 1. Škoricu a niekoľko kusov muškátového orieška previažte špagátom. Môžete ho obtočiť alebo urobiť mašličku.
 2. Špagát nastrihajte a prilepte po okrajoch plátna.
 3. Hnedou akrylovou farbou premaľujte bielu plochu.
 4. Nakoniec poprilepujte koreniny podľa vlastnej fantázie. Nezabudnite na škoricu a oriešok, ktoré ste si obmotali špagátom.

  Sevt Obraz Z Korenin18

Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*