First News – povedali o nás…

First News is, not only an excellent source of well-written, professional news, it’s also a priceless classroom resource. There are always thought-provoking articles and materials to use with students of all ages and levels. The real quality, for me, comes in the fact that this is all presented without being patronising or limiting to the language used. Accessible and relevant supplements to be be enjoyed as much with a class as with a cup of coffee and a discussion with friends or colleagues!

Thomas Jones, College Principal, Summer Boarding Courses, UK

… nepochybujem, že budeme spokojní, už s prvým vzorovým výtlačkom som mala skvelú prácu aj odozvu v triede maturantov, dokonca aj s mladšími žiakmi. Ešte raz ďakujeme a tešíme sa.

Mgr. Eva Malíšková, PhD., učiteľka, Gymnázium sv. Františka Assiského, Levoča.

Verím v široký a pozitívny ohlas u mojich študentov. Moje krédo je: Angličtina s radosťou… A vy k tomu určite budete prispievať. Veľa úspechov prajem.

RNDr. Alena Šišková, Freelance, Smižany

Skvelý nápad dovážať First News pre slovenských študentov.

Bc. Jana Zrníková, učiteľka a študentka UKF, Súkromné bilingválne gymnázium, Ľubochňa.

Je to perfektné, že sa k nám dostali originálne britské noviny s aktuálnymi informáciami pre mladých ľudí. Konečne tu bude niečo nové, už potrebujeme zmenu…

účastníčka konferencie pre učiteľov angličtiny ELTFORUM

…deťom sa to páčilo, povedali, že keby mali noviny doma, určite by si ich aj prečítali, aj vypočuli.

Mgr. Gabriel Kalna, riaditeľ školy, Základná škola Pavla Marcelyho, Bratislava

Pre učiteľov angličtiny sú noviny First News bohatým zdrojom materiálov a pre študentov poskytujú širokú škálu podnetov. Z novín sa dá využiť doslova každý aspekt. Ako zahrievacie aktivity alebo na opakovanie výborne poslúžia krížovky a kvízy. Doslova zlatou baňou pre konverzáciu a hodiny písania sú obrázky. Hranicou vo využití článkov a správ je snáď iba lektorova fantázia. Z titulkov môžeme vytvárať príbehy a z príbehov titulky. Články vieme sumarizovať alebo zjednodušovať a reklamy zasa využiť pri kreatívnom písaní či diskusiách. Dobré noviny sú plnohodnotným pracovným zošitom študenta aj učiteľa a ich veľkou výhodou je, že takmer nič nestoja.

Ben Gwillim, UK, Jazykové centrum The Bridge

Naozaj vítam nápad, akým sú First News, keďže pri práci so študentami novinové články pravidelne využívam. Je to pre nich niečo, čo je reálne, relevantné a praktické. Zvyknem používať napríklad BBC News, Slovak Spectator, a podobne. Výhodou First News je, že sú jednoduchšie na použitie a to vďaka tomu, že sú tematicky zrozumiteľné a obsahujú tiež audio nahrávky. Plánujem pravidelne využívať First News pri všetkých mojich študentoch.

Ondrej Koščík, Jazykové centrum The Bridge

First News používam na hodinách s mojimi teenagermi. Sú to noviny dobrej kvality s originálnymi článkami a som presvedčená, že sú užitočnou pomôckou v triede. Jednou z relatívne jednoduchých aktivít, ktorú som so študentami nedávno zrealizovala bolo, že každý študent dostal jeden výtlačok novín. Ich úlohou bolo noviny prelistovať a vybrať si jeden článok, ktorý sa im zdal zaujímavý a následne porozprávať o jeho obsahu ostatným.

Laura Cabada, Argentina, Jazykové centrum The Bridge

Dobrý deň,
s novinami First News som veľmi spokojná. Využívam ich ako podporný materiál k maturitným témam, k vyučovaniu reálií a ku konverzácii. Upozorňujem študentov aj na príkladné použitie gramatických javov.

PhDr. Mária Poliaková, Ružomberok

Pokiaľ by ste sa aj vy chceli podeliť o vaše názory a skúsenosti s novinami First News, napíšte nám na firstnews@sevt.sk. Budeme sa tešiť 🙂 Ďakujeme.