First News

Milí čitatelia, učitelia, študenti, v spolupráci s jazykovou školou The Bridge sme pre vás pripravili krátke video, v ktorom vám skúsení lektori predstavia rôzne postupy a nápady, vďaka ktorým môžete svojim študentom zatraktívniť učenie angličtiny.
Čítať viac
Patríte aj vy medzi učiteľov, ktorí na sebe radi pracujú? Ak áno, táto pozvánka je pre vás!
Čítať viac
Srdečne pozývame všetkých pedagógov na 1-dňovú „minikonferenciu“ Slovenskej komory učiteľov angličtiny (SKAJ/SCELT), ktorá sa uskutoční už túto sobotu 16. 3. 2019 v Bratislave v čase od 8:30 do 16:30.
Čítať viac
Jedným z kľúčových princípov pri výučbe a učení sa cudzieho jazyka je vytvoriť si vhodné jazykové prostredie. Nie každý má možnosť učiť sa jazyk v zahraničí, kde sa angličtinou dennodenne obklopuje a významne tým urýchli svoj učebný proces.
Čítať viac
Pozývame všetky učiteľky a učiteľov angličtiny na 4. konferenciu Slovenskej komory angličtinárov/(SKA/SCET) v dňoch 28. – 29. septembra 2018 do Košíc. Miesto konania je Katedra anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Tohtoročnou nosnou témou je “The Real Deal” a hlavnými rečníčkami budú Fiona Mauchline, Anna Jančová a Rachel Paling.
Čítať viac
Možno ste o tom ani nevedeli, no už niekoľko rokov (presnejšie od roku 2012) sa aktívne zúčastňujeme projektu s názvom ELTforum – ide o konferenciu, ktorá je  špeciálne určená pre učiteľov anglického jazyka. Tento rok budeme už po druhýkrát v pozícii partnera konferencie a veľmi sa tešíme, že aj vďaka našej podpore toto podujatie rastie.
Čítať viac
Potešte svojich blízkych, venujte im predplatné First News a vytlačte pre nich darčekový poukaz. Pripravili sme pre vás rôzne verzie, z ktorých si môžete vybrať. Postup objednávania na stránke Objednávka predplatného zadajte požadovaný počet kusov predplatného, prejdite na ďalší krok, vyplňte vaše kontaktné údaje, zaškrtnite políčko Objednať ako darček a vyplňte adresu, kam majú byť
Čítať viac